Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 6 czerwca 2023 imieniny: Pauliny, Norberta | 2005 - w wieku 70 lat zmarł w Radzyniu ks. Piotr Kowalski, powszechnie znany i lubiany kapelan radzyńskiego szpitala

Pływalnia w Radzyniu powstanie za 2 lata

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 11 lutego 2010 09:06

Kryta pływalnia w Radzyniu powstanie już za 2 lataMamy dziś doskonałą wiadomość dla mieszkańców Radzynia!

Nasze miasto dostało wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na budowę krytej pływalni w Radzyniu Podlaskim, która powstanie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Sikorskiego.

Radzyński projekt uplasował się na 2 miejscu wśród 42 znajdujących się na liście dotacji udzielonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Z unijnej kasy otrzymamy dzięki temu aż 80% dofinansowania (ponad 13 mln zł). Budowa potrwa 2 lata.

Jak powiedział nam p. Piotr Sławecki - pracownik Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim - odpowiedzialny za przygotowanie wniosków o dofinansowanie ze środków UE: "- Projekt obejmuje wykonanie budynku krytej pływalni o przewidywanej powierzchni netto 2,00 tys. m²., wyposażenia stałego, placu przed wejściem głównym, podjazdu gospodarczego, parkingów na ok. 30 mp i 2 dla autokarów. W zakres krytej pływalni wchodzą: basen pływacki 25,00x12,50 m, basen szkoleniowo - rekreacyjny o pow. ok. 180 m² z niezbędnym zapleczem przebieralniowo – natryskowym, hol wejściowy z szatnią i toaletami publicznymi (w tym dla osób niepełnosprawnych), hol kasowy, pomieszczenia administracji, personelu oraz techniczne i rekreacyjne."

Liderem projektu jest Miasto Radzyń Podlaski, partnerami Powiat Radzyński, Gmina Radzyń Podlaski oraz gmina Czemierniki.

 

Komentarze  

 
#1 Jess!drawer 2010-02-11 14:10
Świetna wiadomość! Już w wyobraźni tnę taflę wody swym doskonałym stylem pływackim... eh!
 
 
#2 Brawo !!!!!!!observer 2010-02-11 14:36
fajna informacja, brawo dla wszystkich zaangażowanych w projekt....i tak pewnie trafi się taki co skrytykuje i powie "że w radzyniu nic sie nie dzieje'.
 
 
#3 optymista ?mimik 2010-02-11 16:38
Nie chcę krytykować , ale napisz co takiego w Radzyniu się dzieje ? Pływalnia w mieście powiatowym , budowa sądu co jeszcze ? Zobacz ościenne powiaty , no cóż , jaka władz a taki powiat , pozdrowienia dla burmistrza i jego piessków ze znanego ugrupowania podnąszących mechanicznie ręce, jeszcze raz brawo . Ciekawe kiedy będzie metro na trasie Radzyń Czemierniki .
 
 
#4 ale ozeus880 2010-02-11 17:05
inne miasta powiatowe juz to dawno mają!!!!
przy takim ukladzie politycznym w miescie/powiecie i województwie, miasto i powiat powinny otrzymywać dofinznsowanie na każdą inwestycję. Wiadomo kto karty rozdaje. A o dofinansowaniu i tak nie decyzduja wzgledy ekonomiczne, czy merytoryczne ale niestety polityczne.
 
 
#5 Brawo ZeusMariolka 2010-02-11 20:54
Za spostrzegawczość. Tylko skąd to niestety? Jak Ci się nie podoba obecna władza to niech pocieszy Cię fakt, że na jesieni wybory samorządowe i może wtedy- nie niestety, ale na szczęście wygra opozycja i nie będzie dofinansowań na żadne projekty jak w Parczewie. A jeśli chodzi o względy polityczne to zaczynają się one od szczebla sołtysa a kończą na prezydencie USA i Papieżu niepoprawny idealisto. Dla mnie w Radzyniu może rządzić każdy, aby tylko potrafił ściągać do miasta pieniądze.
 
 
#6 Mariolka foreverke? 2010-02-12 13:11
Mariolka właśnie zostałaś moją idolką, jakbyś kiedyś startowała na burmistrza ewentualnie inne władcze stanowisko lub nawet próbowała zakładać jakąś sektę to daj znać - masz mój głos :woohoo:
 
 
#7 LomoZ 2010-02-13 10:16
Obecny burmistrz zacznie budowę i będzie się chwalił jaki to on operatywny, a następcy będą mieli problem jak molocha utrzymać, bo nie wydaje mi się żeby było aż tylu chętnych do pływania żeby się basen utrzymał z biletów.
Trzeba będzie znowu podnieść opłaty za przedszkola i może jeszcze za cichy chód po ulicy.
 
 
#8 ferbie 2010-02-14 18:56
PSL zawsze się na jakąś kasę załapie
 
 
#9 observer 2010-02-15 10:33
raczej ta kasa na basen..jest międzyinnymi dzięki PSL-owi....jakoś jak zarząd województwa był w rękach "ekipy bliźniaków"....to i inwestycje nas omijały....ciesz się ferbe że pieniadze w radzyniu zostaną zainwestowane..a nie w parczewie....włodawie etc.
 
 
#10 ferbie 2010-02-15 15:48
ale ja się właśnie cieszę. jest tak, jak piszesz
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Rower Brylant 24 cale
Rower Brylant 24 cale
sobota, 03 czerwca 2023
Tor Hot Wheels
Tor Hot Wheels
środa, 24 maja 2023