Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

Pływalnia w Radzyniu powstanie za 2 lata

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 11 lutego 2010 09:06

Kryta pływalnia w Radzyniu powstanie już za 2 lataMamy dziś doskonałą wiadomość dla mieszkańców Radzynia!

Nasze miasto dostało wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na budowę krytej pływalni w Radzyniu Podlaskim, która powstanie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Sikorskiego.

Radzyński projekt uplasował się na 2 miejscu wśród 42 znajdujących się na liście dotacji udzielonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Z unijnej kasy otrzymamy dzięki temu aż 80% dofinansowania (ponad 13 mln zł). Budowa potrwa 2 lata.

Jak powiedział nam p. Piotr Sławecki - pracownik Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim - odpowiedzialny za przygotowanie wniosków o dofinansowanie ze środków UE: "- Projekt obejmuje wykonanie budynku krytej pływalni o przewidywanej powierzchni netto 2,00 tys. m²., wyposażenia stałego, placu przed wejściem głównym, podjazdu gospodarczego, parkingów na ok. 30 mp i 2 dla autokarów. W zakres krytej pływalni wchodzą: basen pływacki 25,00x12,50 m, basen szkoleniowo - rekreacyjny o pow. ok. 180 m² z niezbędnym zapleczem przebieralniowo – natryskowym, hol wejściowy z szatnią i toaletami publicznymi (w tym dla osób niepełnosprawnych), hol kasowy, pomieszczenia administracji, personelu oraz techniczne i rekreacyjne."

Liderem projektu jest Miasto Radzyń Podlaski, partnerami Powiat Radzyński, Gmina Radzyń Podlaski oraz gmina Czemierniki.

 

Komentarze  

 
#1 Jess!drawer 2010-02-11 14:10
Świetna wiadomość! Już w wyobraźni tnę taflę wody swym doskonałym stylem pływackim... eh!
 
 
#2 Brawo !!!!!!!observer 2010-02-11 14:36
fajna informacja, brawo dla wszystkich zaangażowanych w projekt....i tak pewnie trafi się taki co skrytykuje i powie "że w radzyniu nic sie nie dzieje'.
 
 
#3 optymista ?mimik 2010-02-11 16:38
Nie chcę krytykować , ale napisz co takiego w Radzyniu się dzieje ? Pływalnia w mieście powiatowym , budowa sądu co jeszcze ? Zobacz ościenne powiaty , no cóż , jaka władz a taki powiat , pozdrowienia dla burmistrza i jego piessków ze znanego ugrupowania podnąszących mechanicznie ręce, jeszcze raz brawo . Ciekawe kiedy będzie metro na trasie Radzyń Czemierniki .
 
 
#4 ale ozeus880 2010-02-11 17:05
inne miasta powiatowe juz to dawno mają!!!!
przy takim ukladzie politycznym w miescie/powiecie i województwie, miasto i powiat powinny otrzymywać dofinznsowanie na każdą inwestycję. Wiadomo kto karty rozdaje. A o dofinansowaniu i tak nie decyzduja wzgledy ekonomiczne, czy merytoryczne ale niestety polityczne.
 
 
#5 Brawo ZeusMariolka 2010-02-11 20:54
Za spostrzegawczość. Tylko skąd to niestety? Jak Ci się nie podoba obecna władza to niech pocieszy Cię fakt, że na jesieni wybory samorządowe i może wtedy- nie niestety, ale na szczęście wygra opozycja i nie będzie dofinansowań na żadne projekty jak w Parczewie. A jeśli chodzi o względy polityczne to zaczynają się one od szczebla sołtysa a kończą na prezydencie USA i Papieżu niepoprawny idealisto. Dla mnie w Radzyniu może rządzić każdy, aby tylko potrafił ściągać do miasta pieniądze.
 
 
#6 Mariolka foreverke? 2010-02-12 13:11
Mariolka właśnie zostałaś moją idolką, jakbyś kiedyś startowała na burmistrza ewentualnie inne władcze stanowisko lub nawet próbowała zakładać jakąś sektę to daj znać - masz mój głos :woohoo:
 
 
#7 LomoZ 2010-02-13 10:16
Obecny burmistrz zacznie budowę i będzie się chwalił jaki to on operatywny, a następcy będą mieli problem jak molocha utrzymać, bo nie wydaje mi się żeby było aż tylu chętnych do pływania żeby się basen utrzymał z biletów.
Trzeba będzie znowu podnieść opłaty za przedszkola i może jeszcze za cichy chód po ulicy.
 
 
#8 ferbie 2010-02-14 18:56
PSL zawsze się na jakąś kasę załapie
 
 
#9 observer 2010-02-15 10:33
raczej ta kasa na basen..jest międzyinnymi dzięki PSL-owi....jakoś jak zarząd województwa był w rękach "ekipy bliźniaków"....to i inwestycje nas omijały....ciesz się ferbe że pieniadze w radzyniu zostaną zainwestowane..a nie w parczewie....włodawie etc.
 
 
#10 ferbie 2010-02-15 15:48
ale ja się właśnie cieszę. jest tak, jak piszesz
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.