Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 stycznia 2022 imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Radzyński Caritas zebrał blisko 2,5 tony żywności

poniedziałek, 26 marca 2012 06:30

Zbiórka żywności CaritasW dniach 23-25 marca br. w Radzyniu Podlaskim, została przeprowadzona przez radzyński CARITAS działający przy parafii Świętej Trójcy przedświąteczna zbiórka żywności.

Przez trzy dni zbierano żywność dla najbardziej potrzebujących z terenu Radzynia i okolic. Łącznie zebrano blisko 2,5 tony produktów.

- Serdeczne podziękowania należą się sklepom: Tesco, Topaz, Biedronka (ul. Lubelska i Warszawska), Lidl, Delikatesy Centrum Axel (ul. Chmielowskiego), Elfik (ul. Zabielska) oraz Lux (ul. Ostrowiecka), na które jak co roku mogliśmy liczyć i bez których zbiórka nie mogłaby dojść do skutku.

Dziękujemy przede wszystkim mieszkańcom, którzy jak zawsze nie zawiedli, chociaż nie zabrakło oczywiście i tych, którzy przechodzili koło akcji obojętnie. Wśród darów znalazły się produkty z długą datą ważności, m.in.: ryż, makaron, mąka, cukier, kasza, olej, herbata, kawa, konserwy rybne i mięsne, płatki śniadaniowe, soki, słodycze oraz dżemy – mówi Krzysztof Gajdzicki - prezes radzyńskiego Caritas.

Zebrana żywność zostanie rozdana tuż przed świętami Wielkanocnymi jako dodatek do wydawanych darów.

W akcji wzięło udział 138 uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu wraz z opiekunem Bożeną Kotowską.

W tym roku do akcji przyłączył się również radzyński Urząd Gminy, który bezpłatnie udostępnił transport.

IMG_6766IMG_6767IMG_6769IMG_6773IMG_6776IMG_6779IMG_6780IMG_6781IMG_6782IMG_6783IMG_6785IMG_6787

 

Komentarze  

 
#1 mała uwagakaga 2012-03-26 07:26
Trochę nie na miejscu komentarz "nie zabrakło oczywiście i tych, którzy przechodzili koło akcji obojętnie" - w końcu zbiórka jest dobrowolna. A swoją drogą jeżeli w sobotę robi się zakupy w kilku sklepach, to nie sposób za każdym razem wkładać coś do kosza.
 
 
#2 Do kagaMati7887 2012-03-26 07:41
W tym momencie nie chodzi o taką obojętność jaką Ty pojmujesz. Prezes radzyńskiego Caritas miał na myśli ludzi, którzy rzucali dziwnymi komentarzami a niestety takie się zdarzyły, które dotykały nas.
 
 
#3 Coś więcejCHILON 2012-03-26 11:05
Może to co piszę jest nie całkiem o zbiórce lecz o czymś więcej. Udział młodzieży w tak potrzebnej akcji jest wspaniałą lekcją właśnie dla nich jako lekcja pokory by móc pomagać innym potrzebującym. Tak wiele jest teraz znieczulicy i obojętności. Społeczeństwo ,przepraszam za określenie zwierzęcieje. Faktem jest jak napisał Mati7887,iż wiele osób udawało,że wolontariusze są niewidzialni . Potwierdził mi to syn ,który brał udział jako jeden z wielu wolontariuszy w sklepie na Zabielskiej. To smutne . Lecz stwierdził coś po powrocie z uśmiechem na twarzy "fajnie jest brać udział i pomagać". Cóż dodać . To piękne dzieło,gdyż potrafi zmieniać nas wszystkich .Pozdrawiam ludzi wrażliwych serc jak również Tych ,którzy nie wiedza ,że wrażliwość powinny w sobie obudzić. Wszyscy ją posiadamy i wystarczy chcieć . Pozdrawiam serdecznie Grzegorz ;-)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.