Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

W październiku rusza rewitalizacja centrum miasta

Piotr Sławecki   
piątek, 30 września 2011 08:00

Brama parkowa w Radzyniu Podlaskim26 września 2011 r. została podpisana umowa pomiędzy Miastem Radzyń Podlaski a wykonawcą Przedsiębiorstwem Drogowo – Mostowym  Międzyrzec Podlaski S.A., wyłonionym w postępowaniu przetargowym  na realizację projektu pn. ”Rewitalizacja – Przebudowa ul. Jana Pawła II, ul. Międzyrzeckiej i Pl. Wolności w Radzyniu Podlaskim”.

Pierwsze prace ruszą już w miesiącu październiku.

Podpis na dokumentach umowy złożyli Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Witold Kowalczyk oraz ze strony wykonawcy Jacek Wocior – Prezes Zarządu.
Wysokość kontraktu zgodnie z umową wynosi  brutto: 3 878 403,81 zł.

Termin wykonania zamówienia ustalono do dnia 31 października 2012 r.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013, Osi Priorytetowej III Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne, Działania 3.2 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich.

Projekt przewiduje kompleksową rewitalizację centrum Naszego miasta, z uwzględnieniem jego zabytkowego charakteru, zwłaszcza kiedy wymieniona zostanie nawierzchnia ulic z asfaltowej na kostkę brukową. Inwestycja stanowi kolejny etap prac modernizacyjnych, zapoczątkowany przebudową ul. Lubelskiej w 2010 r.

W zakres prac wchodzą m.in.: remont muru parkowego wraz z bramami w zespole pałacowo – parkowym – pierzeja wschodnia ul. Jana Pawła II i ul. Międzyrzeckiej, przebudowa placu publicznego – Pl. Wolności, przebudowa jezdni i chodników ul. Jana Pawła II i ul. Międzyrzeckiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Ostrowiecką, budowa kanału teletechnicznego dla sieci teletechnicznych i elektrycznych, linii energetycznych oraz oświetlenia, budowa zatoki parkingowej przy ul. Jana Pawła II, budowa kanalizacji deszczowej w ul. Jana Pawła II oraz przebudowa w Pl. Wolności, przebudowa sieci wodociągowej, mała architektura (siedziska kamienne, zegar słoneczny, murki oporowe, kraty przy zieleni), zieleń miejska  (trawniki, krzewy, drzewa), oznakowanie drogowe poziome i pionowe dostosowane do charakteru zabytkowej części miasta jako element dróg, monitoring.

Ponadto podpisano umowę na pełnienie nadzoru inwestorskiego w zakresie inwestycji.

rewitalizacja 003rewitalizacja 030rewitalizacja 037rewitalizacja 049

 

Komentarze  

 
#1 Tylko prawdziwi fachowcy!JB 2011-09-30 16:12
Radzyń wygląda jak wiocha! Centrum bez ładu i składu z "największym" rondem w Europie:) Z dworcem z kamyczków, z zarośniętymi stawami ciągle. Co to za "ojce" miasta?
 
 
#2 JBradzyniak95 2011-10-01 13:13
robia to co moga ale fakt faktem glovne robia a poboczne to juz bez revelkinp ta vojskla polkiego (obok sądu)którą mają dovozic to juz bez robienia a miało byc robione do tego roku
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
zboże
piątek, 19 kwietnia 2024
Ford Focus MK3 kombi
Ford Focus MK3 kombi
czwartek, 18 kwietnia 2024