Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 listopada 2020 imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Już niedługo pierwszy dzwonek. Wakacyjne remonty w szkołach dobiegają końca

Katarzyna Wodowska   
wtorek, 30 sierpnia 2011 13:50

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Radzyniu PodlaskimNa finiszu są ostatnie remonty oraz inwestycje w radzyńskich szkołach. Odmalowane ściany,  nowe podłogi a niekiedy nowoczesny sprzęt – to czeka na uczniów, którzy 1 września wrócą z wakacyjnego odpoczynku. Ważna innowacja pojawi się w Szkole Podstawowej nr 2: aby ułatwić swobodne przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym zostanie zamontowana specjalna platforma przyschodowa. 

W Szkole Podstawowej nr 1 wykonano szereg prac remontowych we własnym zakresie a także przy udziale profesjonalnej firmy. – Zrobiliśmy remonty kapitalne kilku pracowni a także renowację korytarza na I piętrze poprzez lakierowanie parkietu. Prace nie ominęły kuchni, zaplecza i stołówki –  oznajmił Marian Marciniuk dyrektor szkoły. Wciąż trwa naprawa dachu na sali gimnastycznej, a na ukończeniu jest proces przystosowania wejścia do budynku od strony Armii Krajowej dla potrzeb osób niepełnosprawnych. – Kostka już jest ułożona, były wymieniane drzwi, będą zakładane barierki ochronne – wymienił Marciuniuk i zapewnia, że na 1 września wszystko będzie wykonane. Burmistrz dodaje, że będzie jeszcze jedna inwestycja. – W ramach rezerwy 0,6% Ministerstwa Edukacji będzie zrobione częściowe dojście, chodnik do placu zabaw – poinformował Kowalczyk.

W Gimnazjum nr 1 odmalowano i wyremontowano dwie klasy. Dzięki środkom pozyskanym z zewnątrz wymieniono też wykładzinę w pracowni informatycznej.  – Z ważniejszych prac została wyremontowana klatka schodowa od strony południowej, którą też w całości odmalowano. Dokonano niezbędnych napraw parkietu na korytarzu szkolnym i w klasach – powiedziała dyrektor Bożena Płatek

W okresie wakacji sporo działo się w Szkole Podstawowej nr 2. – Zostały pomalowane kuchnie z zapleczem na ulicy Sitkowskiego i Chmielowskiego. Świeżą farbą pokryto również ściany w sali gimnastycznej i świetlicy na ulicy Sitkowskiego – wymienił dyrektor Cezary Czarniak. Przeprowadzono dość gruntowny remont jednej z sal pokoju nauczycielskiego (malowanie, wymiana wykładzin, grzejników, opraw oświetleniowych). W dwóch pomieszczeniach na ulicy Chmielowskiego wymieniono wykładziny podłogowe oraz zakupiono meble, stoliki, krzesła. W trakcie wakacji wybrano też firmę, która dostarczy i zamontuje platformę przychodową do transportu osób niepełnosprawnych w holu budynku przy ulicy Sitkowskiego.  – W ramach rezerwy 0,6% Ministerstwa Edukacji otrzymaliśmy niewielkie środki na budowę windy, która pozwoli uczniom poruszającym się na wózkach swobodnie i bez pomocy osób trzecich dostać się na zajęcia do klasy lekcyjnej – zaakcentował burmistrz. Z kolei Czarniak dodaje, że wykonany zostanie również podjazd zewnętrzny a termin realizacji zadania to 14 października. 

Natomiast uczniowie Gimnazjum nr 2 będą mogli cieszyć się z 4 dodatkowych stanowisk w pracowni komputerowej. Odnowieniu uległo wiele elementów budynku szkoły. Pomalowano ściany, sufity i lamperie w kilku salach lekcyjnych i na korytarzach. Do tego wymieniono 12 lamp oświetleniowych, pomalowano podstopnie, poręcze schodowe oraz drzwi do 7 pracowni i łazienek. – Dokonaliśmy również zakupu i montażu drzwi wejściowych do sekretariatu szkoły. Większość wymienionych prac wykonał samodzielnie pracownik obsługi gimnazjum – podkreśliła dyrektor Bożena Marchwiak

Na najmłodszych uczniów, czyli na przedszkolaków też czekają odświeżone sale czy nowe zabawki. – Odnowieniu uległy pomieszczenia kuchni i bloków żywieniowych, odmalowano salę w Przedszkolu Miejskim przy ulicy Armii Krajowej. Sukcesywnie wymieniamy zużyte sprzęty i urządzenia takie jak odkurzacze i magnetofony, częściowo wymieniamy uszkodzone naczynia stołowe – powiedziała Jadwiga Napłoszek zastępca dyrektora Przedszkola Miejskiego. Nowe sprzęty to  zmywarka przemysłowa oraz stół z basenem do zmywalni naczyń. A z darowizn i prowizji zakupiono zabawki i przekazano je do wszystkich grup wiekowych. Wicedyrektor zaznaczyła, że wielokrotnie naprawiano systematycznie niszczone ogrodzenia. -  Do końca roku planuje się jeszcze remont łazienek dziecięcych w filii nr 2 przy ulicy Reja oraz hol szatni na parterze w placówce przy ulicy Armii Krajowej – zapowiedziała Napłoszek.  

Wszyscy dyrektorzy zapewniają, że placówki są odpowiednio przygotowane do przyjęcia uczniów i rozpoczęcia nowego roku szkolnego. 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.