Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 listopada 2021 imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Czwarta zbiórka żywności CARITAS zakończona.

sobota, 02 kwietnia 2011 22:31

caritas_wielkanoc

To już czwarty raz kiedy radzyński CARITAS działający przy parafii Świętej Trójcy zorganizował zbiórkę żywności.

Akcja trwała dwa dni (piątek i sobota) w sklepach takich jak: Biedronka, Lidl, Tesco, Topaz, Elfik, Delikatesy Centrum Axel oraz Lux, tym marketom należy się jak zawsze wielki ukłon i podziękowanie, bo bez ich pomocy zbiórka nie mogłaby dojść do skutku. Zebrana żywność będzie stanowić dodatek dla podopiecznych Caritas podczas wydawania darów przed świętami Wielkiej Nocy. W akcji wzięło udział 160 uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu wraz z opiekunami, 25 uczniów z Gimnazjum nr 2 oraz 21 wolontariuszy Caritas.

Krzysztof Gajdzicki, prezes radzyńskiego Caritas tak podsumowuje przedsięwzięcie: - jak zawsze mieszkańcy Radzynia nie zawiedli, akcja znalazła zrozumienie wśród większości chociaż znaleźli się i tacy, którzy przechodzili koło nas obojętnie. Zebraliśmy 1700 kg produktów, między którymi znalazły się takie rzeczy jak: makaron, ryż, cukier, mąka, kasza, olej, konserwy rybne i mięsne, herbata, kawa, soki, słodycze, płatki śniadaniowe, dżemy i pasztety.
Serdecznie dziękujemy w imieniu swoim jak i tych, którzy te dary odbiorą za zrozumienie inicjatywy i za pomoc w tej zbiórce, jak zawsze radzyńska społeczność nie zawiodła i pokazała swoje wielkie serca - podsumował Gajdzicki.

{morfeo 674}

 

Komentarze  

 
#1 WARTOalhena 2011-04-07 18:44
Naprawdę warto jest POMAGAĆ.
Zachęcam wszystkich do pomocy.

Wolontariuszka ZSP Radzyń Podl.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.