Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 lipca 2022 imieniny: Jagoda, Urban, Otton

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Koncert PSM w parafii Świętej Trójcy.

niedziela, 03 kwietnia 2011 17:30

psm_rocznica_papiez

Sobotni wieczór (03.04) dla parafii Świętej Trójcy był wieczorem pełnym wzruszeń i zadumy za sprawą występu chóru Państwowej Szkoły Muzycznej w Radzyniu Podlaskim.

Spotkanie z muzyką rozpoczęła Msza Święta sprawowana w intencji 6. rocznicy śmierci Jana Pawła II, po której odbył się koncert słowno - muzyczny poświęcony pamięci Wielkiego Polaka jakim niewątpliwie był Ojciec Święty. Pod kierownictwem Doroty Szostakiewicz uczniowie wykonali między innymi utwory takie jak: "Ave verum corpus" Mozarta, "Zdrowaś Królewno Wyborna" Koszewskiego czy solowe wykonanie "Tears in heaven" Erica Claptona.

Podczas koncertu przybliżono sylwetkę Karola Wojtyły od momentu jego młodości i czasów wojny, poprzez trudną drogę kapłaństwa i na bólu i cierpieniu kończąc.
Na zakończenie głos zabrał proboszcz parafii Jan Czapski. Podziękował on serdecznie wszystkim za przybycie, podziękował również dyrektorowi szkoły muzycznej Zbigniewowi Czuryło jak i wykonawcom za przepiękny koncert i wzruszające wspomnienia oprawione nie tylko słowami i muzyką ale również pokazem multimedialnym.
Zwieńczeniem całego spotkania było wspólne wykonanie ulubionej pieśni papieża, jaką jest "Barka".

{morfeo 675}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.