Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 lipca 2024 imieniny: Małgorzata, Ernest, Henryk

Gala II edycji programu „BEZPIECZNA KOBIETA”

Janina Kiewel   
poniedziałek, 20 grudnia 2010 13:46

Finałowa gala II edycji programu "Bezpieczna Kobieta"

 

Po dwóch miesiącach zajęć teoretycznych i praktycznych dobiegła już końca II edycja programu „Bezpieczna Kobieta”.

Około 80 kobiet w różnym przedziale wiekowym aktywnie uczestniczyło w wykładach i zajęciach praktycznych. W niedzielę w sali kina w „Oranżerii” odbyła się gala podsumowująca cały cykl spotkań. Program przewidywał nie tylko zajęcia teoretyczne z zakresu podstawowych elementów prawa i przemocy, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, ale również praktyczne sposoby obrony w sytuacji bezpośredniego zagrożenia.

Łukasz Ciężki, Marcin Syta, Janusz Wlizło, Ireneusz Mroczek, Natala Olszak, Kasia Ciężka oraz Monika Mironiuk to aktywni instruktorzy szkolący kobiety z zakresu samoobrony, którzy przekazywali swoje doświadczenie i umiejętności. Radzyńska Akademia Taekwon-do, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do, Komenda Powiatowa Policji to główni organizatorzy kursu, którzy zaprosili do pomocy w jego realizacji prokuratorów z Prokuratury Rejonowej, psychologa z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie, PZU oraz lekarza medycyny z Rejonowego Szpitala. Akcja odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Radzyńskiego, Burmistrza Radzynia Podlaskiego i Wójta Gminy Radzyń Podlaski. Wykłady odbywały się w sali konferencyjnej KPP, a zajęcia praktyczne w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. Tak liczny udział kobiet był możliwy dzięki rozpropagowaniu akcji w mediach. Niedzielna gala pokazała jak wielu sponsorów pozyskali organizatorzy, aby uatrakcyjnić kurs i zapromować nasze rodzime firmy. Wśród nich znalazły się: Spomlek, nauka jazdy „Żyrafa”, pracownia „Maestria Art”, księgarnia „HERMES”, Bajlolandia, Koralik, Studio „Tess Fit”, sklep „Witamin-shop”, PW „Finka” meble, „Foto-Expres”, „KRIS-AUTO”, PUK, SIMENA, BS Radzyń, Drukarnia „AWA-DRUK”, firma OLIMP LABORATORIES z Dębicy.

Sala kina „Oranżeria” niemal pękała w szwach. Uczestniczki kursu z najbliższymi członkami rodzin, wraz z zaproszonymi gośćmi z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie spotkania. Gale uświetniły występy najmłodszej grupy uczestników Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do pod kierownictwem prezesa Łukasza Ciężkiego oraz pokaz samoobrony w wykonaniu prezesa RSCT Łuksza Ciężkiego, Natali Olszak i Kasi Ciężkiej – doświadczeni instruktorzy, których pokazy nagrodzono wielkimi, ciepłymi brawami. Wiele owacje wywołał pokaz slajdów z praktycznych zajęć I i II grupy ćwiczących pań z odpowiednim komentarzem słownym J. Wlizło i B. Salczyńskiej. Do certyfikatu każda uczestniczka kursu otrzymała ogromną ilość prezentów od sponsorów, które były wielką i miłą niespodzianką. Świetny koncert kilku utworów F. Chopina wykonany przez Tomasza Wojtasia, uzupełniony przybliżeniem sylwetki wykonawcy przez Z. Pietrzaka, podniósł rangę gali. Wszyscy zaangażowani w przygotowanie i realizację programu „Bezpieczna Kobieta” otrzymali pamiątkowe aniołki wykonane przez pracownię „Maestria Art.” Spotkanie zakończyło się pokazem slajdów przygotowanych przez zarząd klubu żeglarskiego „Korab”. Natomiast ciepły poczęstunek w postaci pysznego bigosu i progów z kapustą i grzybami oraz herbata i kawą został przygotowany przez kolejnych sponsorów czyli właścicieli domu weselnego „Chata za wsią” A jaka była atmosfera w czasie podsumowującej imprezy zobaczcie w galerii fotografii.

{morfeo 577}

 

Komentarze  

 
#1 bahahahahahKonrad 2010-12-20 19:47
Troszeczkę mi Was szkoda bo jak można czegoś nauczyć się w 2 lub 3 miesiące ŻENADA staracie się wbić do glowy kobietkom głupoty. Ludzie trenują ciężko latami wylewają 10-tki litrów potu , na treningach powtarzają 1000 razy bloki, uderzenia ręką, nogą i oni nie jednokrotnie powtarzają ze cały czas sie uczą. A tu co mamy -ktoś sie urwał z choinki i zbija kasę(ciekawe czy sponsorzy wiedzą na co poszła kasa tak naprawde ) na biednych kobitkach. Dziwie się ludziom promujących sport ze tak nisko upadli.Pozdrawiam Konrad
 
 
#2 do KonradooRadzynianka 2010-12-20 20:11
Wiesz Konradoo, troszeczkę mi Ciebie szkoda.Chciałbyś zabłysnąć...ale niestety, nie bardzo masz czym... :oops: Próbujesz robić to wylewając swoje żale na forum.Trzeba było przyjść na trening jak dziewczyny trenowały: na pierwszym dałyby Ci porządnego kopa w d..., a na ostatnim poprawkę tego samego - sam wtedy zauważyłbyś różnicę i mógłbyś się na ten temat szerzej wypowiedzieć 8) Pozdrawiam R.
 
 
#3 Do Radzyniankiadwersarz 2010-12-20 20:26
Brawo! Kolega polemista chyba nie pojął idei programu. Pozdrawiam i trzymam kciuki za bezpieczne kobiety. :-) M. Tracz
 
 
#4 i oto chodziKonrad 2010-12-20 20:42
tak trzymać zaściankowe podejście a co do Radzynianki to nawet nie wiesz z kim gadasz, pozdrawiam
 
 
#5 Do Konradooadwersarz 2010-12-20 21:03
Z Panem też nie wiem, mogę się jedynie domyślać po wcześniejszych wpisach. Po prostu lubię waleczne kobiety. A co Pan zrobił niezaściankowego, co upoważnia do tak krytycznych stwierdzeń? Nadal twierdzę, że w tym programie nie chodziło o wyczyn, ale o bezpieczeństwo pań i dlatego idea jest chwalebna. Przecież to Pan, zapewne fachowiec, mógł zarobić tę kasę. Wtedy byłoby ok? M. Tracz
 
 
#6 hahahahKonrad 2010-12-20 21:33
nie zarabiam na ludzkiej krzywdzie
 
 
#7 Jeśli dobrze pamiętamwodzunio 2010-12-20 21:45
to użytkownik Konradoo podpisywał się już pod komentarzami z imienia i nazwiska. Panie Konradzie, takie wpisy nie przystoją komuś, kto chciał piastować mandat radnego. Trudno mi zrozumieć takie zachowanie i język, którego Pan używa.
 
 
#8 Do Konradooadwersarz 2010-12-20 21:45
Słaba riposta. :-) M. T.
 
 
#9 biedny zakompleksiony i zazdrosny KonradooRadzynianka 2010-12-20 22:14
Faktycznie nie wiem kim jesteś, ale wiesz co??? Średnio mnie to jakoś interesuje. :D Jesteś śmieszny. Brałam czynny udział w akcji i wiem, że była to wspaniała inicjatywa. Ci którzy podjęli się tego zadania wykonali "kawał dobrej roboty", poświęcili swój czas i odnieśli sukces w postaci kilkudziesięciu zadowolonych uczestniczek, które dziękując im za zaangażowanie biły brawo na stojąco. Ale Ty zapewne o tym wiesz, na gali siedziałeś pewnie gdzieś w ostatnim rzędzie i gryzłeś paznokcie zielony z zawiści. A jeśli chodzi o zaściankowość... :P to moje horyzonty sięgają nawet dalej niż Twoja ortografia i nawet nie potrzebuję tego udowadniać.
 
 
#10 Do Konradoo -Ale dałeś plamę !tekla 2010-12-22 11:19
Co za żenująca wypowiedź. Jakie biedne kobitki?Nie chciałbyś mnie spotkać w tym momencie ,bo nie ręczę za siebie . Zrobiono super sprawę. Pozdrawiam organizatorów i uczestniczki/ wszystkie zadowolone!/.
 
 
#11 dobrze mówisz Konradoohunk 2011-10-28 13:43
żadna z tych kobitek nie ma szans się obronić przed damskim bokserem,nieźle im namieszali w głowach,czytając komy widze ,że co poniektóre już myślą,ze sa jak Brucee Lee :lol: oj głupie i biedne te baby
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Dmuchawa
sobota, 06 lipca 2024
noimage
Altanka
wtorek, 02 lipca 2024
Sprzedam Audi A4 B8 Avant
Sprzedam Audi A4 B8 Avant
piątek, 12 lipca 2024