Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 kwietnia 2024 imieniny: Idy, Przemysława

Orlęta mają 100 lat! Jak zamierzają świętować?

Mariusz Szczygieł   
niedziela, 21 stycznia 2024 13:00

BalW tym roku radzyńskie Orlęta obchodzą 100 rocznicę powstania.

Jubileuszowe obchody rozpoczną się 3 lutego, karnawałowym balem Stulecia Orląt w restauracji Restoria. Impreza jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Podczas balu zostaną przeprowadzone licytacje na rzecz Akademii Orląt – naszych grup dziecięcych i młodzieżowych.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją na początku marca planowana jest Gala Orląt. Tuż przed rozpoczęciem sezonu wiosennego pierwszej trzecioligowej drużyny przy muzyce i w ciekawej oprawie zostaną zaprezentowane wszystkie zespoły reprezentujące nasz Klub. Potem rozpocznie się batalia o utrzymanie w III lidze, mamy nadzieję zakończona powodzeniem. 

Czerwiec, wstępnie i bez konkretnych dat, to dwa wydarzenia na 100-lecie o charakterze sportowym: mecz towarzyski pierwszego zespołu z bardzo prestiżowym rywalem (ale jest jeszcze za wcześnie, żeby podawać szczegóły) oraz niedługo przed wakacjami, impreza plenerowa na stadionie miejskim pod roboczym tytułem "Radzyń trenuje". Tym razem Orlęta chcą zaprosić możliwie wszystkie kluby, organizacje, grupy formalne i nieformalne trenujące jakiekolwiek dyscypliny sportu (stolik dla szachistów też będzie!) i wspólnie poćwiczyć kilkadziesiąt minut przy muzyce i w luźnej atmosferze na całym obiekcie. 

Późną jesienią, po zakończeniu sezonu, odbędzie się oficjalna uroczystość 100-lecia, w czasie której będzie okazja do wspomnień, wyróżnień dla piłkarzy i działaczy oraz prezentacji jubileuszowej publikacji książkowej, której autorem będzie Jakub Hapka.

W obchody włączają się także kibice Orląt, trenerzy grup dziecięcych i młodzieżowych, o których będziemy informować. Klub szykuje także gadżety związane ze 100-leciem (informacje na ten temat znajdziecie na fejsbukowym profilu i stronie internetowej klubu). Całość obchodów podsumuje realizowany przez cały rok film wideo.

1,5 procenta

 

Komentarze  

 
#1 StadionZenekOstry 2024-01-22 08:17
Czas na obiecaną modernizację stadionu miejskiego!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Saletrzak
Saletrzak
czwartek, 11 kwietnia 2024
Rower
Rower
wtorek, 02 kwietnia 2024