Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Czym skorupka za młodu nasiąknie….. - warsztaty edukacyjne dla najmłodszych w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy

Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy   
piątek, 19 stycznia 2024 07:00

WarsztatyTemat odnawialnych źródeł energii to jedno z najpopularniejszych ostatnio zagadnień, zarówno w kontekście szeroko rozumianej ochrony środowiska, jak i oszczędności.

OZE, jak sama nazwa wskazuje, to całkowicie naturalne zasoby, które w krótkim czasie się odbudowują. W przeciwieństwie do surowców nieodnawialnych pozyskiwanie źródeł odnawialnych jest całkowicie bezinwazyjne dla ekosystemu, ekologiczne i bezpieczne
dla środowiska.

W związku z realizowanym w naszej szkole projektem Ekopracownia - zielone serce szkoły, promujemy w naszym środowisku wiedzę z zakresu wykorzystania OZE. Kierując się powiedzeniem Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci, 12 stycznia 2024 r. odbyły się warsztaty edukacyjne dla uczniów oddziału przedszkolnego.

Rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, z którego dzieci dowiedziały się o naturalnych zasobach źródeł energii oraz o plusach i minusach ich wykorzystania. W dalszej części zajęć przedstawiciele klasy VII, wykorzystując pomoce zakupione w ramach projektu, przedstawili alternatywne źródła energii w praktyce, omawiając ich działanie oraz wpływ na zdrowie
i życie człowieka. Zadaniem podsumowujący zdobytą wiedzę było zbudowanie modelu wiatraka z użyciem klocków korbo. Maluchy, wspierane przez starszych kolegów, rozwijały swoją wyobraźnię, stymulowały zmysły, doskonaliły zdolności manualne oraz umiejętność pracy w grupie, a przede wszystkim utrwalały zdobytą wiedzę. Wspólna praca wywołała entuzjazm, radość i uśmiech na twarzach dzieci.

240118-warsztat-1240118-warsztat-2240118-warsztat-3240118-warsztat-4240118-warsztat-5240118-warsztat-6240118-warsztat-7240118-warsztat-8

 

Komentarze  

 
#1 RE: Czym skorupka za młodu nasiąknie….. - warsztaty edukacyjne dla najmłodszych w Szkole Podstawowej w DomaszewnicyWuk 2024-01-20 12:56
Dzieci trzeba tumanić od najmłodszych lat. Jak dotąd nie wiadomo jak utylizować "całkowicie bezinwazyjne dla ekosystemu, ekologiczne i bezpieczne dla środowiska" wiatraki czy panele słoneczne (póki co zakopuje się je po porostu w ziemi), które nie zapewniają nawet 30% zapotrzebowania na energię a ich produkcja jest wybitnie nieekologiczna.
 
 
#2 Pani ministra (po mojemu minister)Mar Pol 2024-01-20 17:59
Drogie dzieci, ja – ministra, wasza - od nauki zapowiadam wszem i wobec że doczekacie się szczęścia i już od września nie będziecie moje kochane dzieci nosić tornistra z książkami do domu. Nauka będzie się odbywać tylko w szkole, a w domu będziecie odpoczywać tak samo jak wasi nauczyciele.
Ja ministra też chodziłam do szkoły i kazano nam nosić książki i zeszyty do domu, ale ten program nauczania nie podobał się nam uczniom.
A więc teczki w kąt (czy w kont) i do Szkoły będziemy chodzić tylko na przerwy (gromkie huraaaa!!!)
 
 
#3 Mysia utopiaWuk 2024-01-21 00:26
https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Calhouna
 
 
#4 RE: Czym skorupka za młodu nasiąknie….. - warsztaty edukacyjne dla najmłodszych w Szkole Podstawowej w Domaszewnicyniepokorny 2024-01-29 20:51
Jak tak dalej pójdzie niedługo skonstruują czołg na baterie słoneczne.
 
 
#5 RE: Czym skorupka za młodu nasiąknie….. - warsztaty edukacyjne dla najmłodszych w Szkole Podstawowej w Domaszewnicypioter 2024-01-29 21:41
umiejscowione w czołgu
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam opony Neolin
niedziela, 07 kwietnia 2024
noimage
Przewód siłowy
wtorek, 09 kwietnia 2024
noimage
Kupię działkę leśną
niedziela, 14 kwietnia 2024