Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Będą konsultacje w sprawie kolei. Przyjdź!

Mariusz Szczygieł   
środa, 17 stycznia 2024 07:00

Łuków - Lublin23 stycznia br. o godz. 17 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Radzyń Podlaski przy ul. Warszawskiej 32 odbędą się konsultacje w sprawie elektryfikacji linii kolejowej nr 30 Łuków - Lublin.

Może przyjść każdy. W trakcie spotkania omówione zostaną kluczowe założenia projektu oraz jego obecny stan realizacji. Jest to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o planowanych działaniach oraz podzielić się swoimi pytaniami i uwagami.

Możecie też wypełnić ankietę dotyczącą projektu, dostępną do 29 stycznia br. pod adresem: https://forms.office.com/e/rp1b68XpML

LK 30 ELE Plakat

 

Komentarze  

 
#1 RE: Będą konsultacje w sprawie kolei. Przyjdź!Wuk 2024-01-20 15:25
Z tą linią jest problem od samego początku. Została wybudowana przez cara dla potrzeb wojennych (kolej była w XIX wieku warunkiem mobilizacji i logistyki wojska). W 1914 roku Niemcy (nb. popierani przez szaleńca Piłsudskiego) zmieniając rozstaw szyn zlikwidowali jedną nitkę torów. Tak zostało przez całą II RP i cały PRL aż do dziś z powodów oczywiście wojskowych. Powody gospodarcze w naszym zdewastowanym regionie nie mają pzecież znaczenia. A teraz linię chcą elektryfikować, to znaczy, że stała się wojskowo istotna.
 
 
#2 RE: Będą konsultacje w sprawie kolei. Przyjdź!Wuk 2024-01-20 15:34
Dlaczego nagle stała się istotna? Pewnie z tych samych powodów dla których powstaje viakarpatia czy powstał już przekop mierzei wiślanej. Szykujemy się na wojnę z Rosją, zapewne o okręg kaliningradzki, czyli królewiecki (rząd w Polsce uważa się za uprawniony do określania nazewnictwa w Rosji, czy na Białorusi). Zdają sobie sprawę, że trudno będzie wysłać Polaków do Donbasu.
 
 
#3 RE: Będą konsultacje w sprawie kolei. Przyjdź!Wuk 2024-01-20 15:51
Skoro Episkopat przyłączył się do rusofobii, promuje film "Powstaniec", grzeje temat męczenników unickich, to jasne jest, że ruszył proces sterowania opinią publiczną ku wojnie. Akurat u nas katolicyzm jeszcze się trzyma jako tako, więc ta propaganda niestety zadziała. Wiadomo, że potrzebujemy wojny jak ryba roweru. Dlatego nie spodziewajmy się żadnych, racjonalnych narracji. Będą grzać odwieczną nienawiść przeciwko Rosji i prawosławiu, nie bacząc na to, że Franciszek zarówno Rosję jak prawosławie ekumenicznie i włączająco popiera, chociaż promocja pederastii i LGBTQ są w Rosji zakazane. U nas niedługo będą nakazane (patrz: Fiducja supplicans). Taki szpagat intelektualny zadziwiający nawet w wykonaniu naszego, giętkiego Episkopatu.

Jak najbardziej zachęcam do udziału w konsultacjach na temat tego jakie mięso armatnie skąd i gdzie będzie przewożone.

Mam nadzieję, że jest na temat, Panie Admin.
 
 
#4 #1eSPe 2024-01-21 22:31
Zelektryfikowana linia kolejowa z punktu widzenia wojskowych, jest gorsza od tradycyjnej. Bardzo łatwo jest pozbawić kolej dostaw prądu po przez zniszczenie infrastruktury energetycznej zasilającej te druty wiszące nad torami. W USA o tym wiedzą i nie spotyka się u nich praktycznie, po za koleją podmiejską, linii zelektryfikowanych. Tam panują lokomotywy spalinowe. Powody tkaiego stanu są jeszcze inne, ale ten jest jednym z ważniejszych. Spektrum Twojej wiedzy człowieku przeraża, ba powinien nawet samego Ciebie przerazić. W każdym temacie poruszanym , tu przez admina, starasz się być fachowcem z wiedzą niepodważalną. A Ty po prostu się nudzisz na tej przewczesnej emeryturze. Atak na mnie za te moje "złote myśli" ocieka po mnie. Hej!
 
 
#5 Ulżył sobie i już mu lepiej?Wuk 2024-01-21 23:54
Szefostwo Transportu i Ruchu Wojsk – Centrum Koordynacji Ruchu Wojsk najwyraźniej nie podziela zdania eSPe. Linia nr 30 Bezwola - Lublin figuruje w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 20 marca 2007 r. w sprawie wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym pod pozycją 25 załącznika do tego rozporządzenia.
Do nowszych informacji trudniej się dociera, więc nie będę spekulował, czemu teraz chcą ją elektryfikować, żeby nie wkurzać merytorycznego, wojskowego nerwusa eSPe z miejscowego hezbollahu na usługach CIA.
 
 
#6 jak dorożkarski końzimny 2024-01-22 10:55
Nie widzę żadnych przeszkód, by po zelektryfikowanej linii poruszały się spalinowozy
 
 
#7 Co widać a czego nie widać?Wuk 2024-01-22 18:59
Przypuszczam, że chodzi o drugą nitkę torów. Nie wierzę w cywilną motywację (tym bardziej w "zielona transformację), bo kolej w Polsce zawsze była ściśle zależna od obronności a nie od biznesu. A w Bezwoli są przecież (obecnie opróżnione dla Ukrainy) magazyny amunicji (widać je na Google Maps).

Ale WOT widzi co innego. Tyle, że WOT to jest wiecie projekt pana Macierewicza, starego KOR-owca, czyli prawdopodobnie agenta CIA. Z KOR-u wywodzili się przecież doradcy Solidarności, którzy na amerykańskie zlecenie sterowali tym związkiem, doprowadzając do przejęcia władzy w 1989 roku. Nawet IPN oficjalnie przyznaje, że CIA przejęło sterowanie tajnymi służbami w Polsce w 1989 roku (dlatego przecież jesteśmy w NATO). Pierwszym agentem był Józef Światło, późniejszy spiker Wolnej Europy, czyli amerykańskiej stacji dla Polaków. Potem był renegat Kukliński i wielu innych. Za Gierka już mieli sterowanie gospodarcze PRL-em na całego przez transfer przestarzałych licencji, technologii itd. (kto chciał mógł wiedzieć w 1984 roku: J.Kossecki: "Jak sterować społeczeństwem" Iskry 1984).
 
 
#8 Co widać a czego nie widać?Wuk 2024-01-22 19:12
Tubylczy lud słucha oczywiście bajek o szalejących wszędzie ruskich onucach, którymi okładają się polsko języczni politycy. Niby, że wszechmocne KGB zorganizowało upadek ZSRR dla ukrycia swoich wpływów i wykończenia Zachodu zielona transformacją. Jak widać uważają nas za idiotów (i mają rację). Osobiście gustuję w prostszych wyjaśnieniach.
Z kolei WOT Antoniego Macierewicza to jest żywy potykacz, żywe pole minowe, taki polski Hezbollah. Z oryginalnego CIA była bardzo zadowolona. Sami Amerykanie nazywają Polskę "strefą zgniotu", czyli obszarem kontrolowanego konfliktu. Tam ma właśnie działać lekka piechota WOT-u, która poza partyzantką do niczego więcej się nie nadaje. Dlatego jest spod sztabu generalnego wyłączona.
Szkoda mi tych WOT-owców. Z katolickiego punktu widzenia partyzantka jest moralnie niegodziwą formą walki (polega bowiem za zasłanianiu się cywilami). Robią coś niemoralnego, bez sensu w obcej służbie. Prosta droga do Piekła.
 
 
#9 Już ja wolę WOT Maciarewiczazimny 2024-01-22 21:01
Niż bajki o dobrej, przyjaznej Rosji, czy też o partnerstwie technologicznym z Chinami. Jeśli nie uda się nam utworzyć silnego Trójmorza, to tak jak w przeszłości, tak i w przyszłości, Polska będzie targana albo przez sąsiadów ze wschodu, albo z zachodu. Zgodnie z maksymą obecnie panującego fuhrera, najgorsze jest jednak stanie w rozkroku. Ktoś podjął kierunek NATO i dopóki Trump nie wyprowadzi USA z Nato, to się trzeba tego trzymać.
 
 
#10 RE: Będą konsultacje w sprawie kolei. Przyjdź!pioter 2024-01-22 23:45
Jakie Trójmorze? Dobrze się tam czujesz?
 
 
#11 Nowe przysłowie Polak sobie kupi ...Wuk 2024-01-23 17:36
Przyjaźń nie ma znaczenia w polityce, bo państwa mają tylko interesy. Propaganda mająca budzić emocje miłości lub nienawiści nie ma tu nic do rzeczy. Polska jest tradycyjnie (Wolna Europa, Giedroyć, Kultura paryska, KOR, Solidarność) targana koncepcją "trójmorza" przez Anglosasów, bo to leży w ich interesie. Ale samobójców chętnych, aby pod polskim przewodem zostać amerykańską strefą zgniotu na styku Europy i Azji jak nie było, tak nie ma (nadbałtyki nie liczę bo za mała). Tradycyjnie w całej Europie tylko my, jakby powiedział Hubal. Po drugie trójmorze leży na terenie UE a UE i siła to się ze sobą wyklucza. Trójmorza skończyły się wraz z I RP (o czym dalej) i nic się w temacie nie zmieni.
 
 
#12 ... że po szkodzie jako wcześniej głupiWuk 2024-01-23 17:49
Wg geopolityki anglosaskiej kto panuje nad Światową Wyspą (Eurazją) ten panuje nad światem. A panuje ten kto trzyma połączenie, czyli właśnie owo "międzymorze". Jak USA je straci to chiński "nowy, jedwabny szlak" detronizuje Anglosasów do ligi regionalnych hegemonków. I dlatego właśnie Anglosasi tu są. Jako mocarstwo morskie mają gdzieś wojny na lądzie, które nie grożą ich komunikacjom. Pokazała to Anglia przez cały XVIII i XIX wiek a Stany w XX. Oba mocarstwa toczyły wojny obcymi rękami. Natomiast dla Rosji i Chin wojny na szlakach handlowych są skrajnie złe. Mocarstwo kontynentalne potrzebuje zatem pokoju.
 
 
#13 Historia nauczycielką ?Wuk 2024-01-23 17:59
I RP była ostatnim trójmorzem i się skończyła dlatego, że skutkiem odkryć geograficznych było powstanie mocarstw morskich i zmiany szlaków handlowych z kontynentalnych na morskie. Takie miasta jak Lwów czy Kraków leżały na jedwabnym szlaku z nad Morza Czarnego do Europy. Odcięcie Polski od tego handlu zubożyło szlachtę, która w konsekwencji skazana na dyktat cen w zamkniętym basenie bałtyckim, ani energetycznie (pańszczyzna, uwiąd miast itd.) ani informacyjnie (brak polonizacji chłopów na Kresach, tolerancja religijna) nie była wstanie sterować państwem. Za Zygmunta III Wazy nie obchodziło ich nawet zajęcie Moskwy. Wtedy skończyło się miedzymorze.
 
 
#14 Historia nie uczy Polaków niczegoWuk 2024-01-23 18:08
Z długiego okresu głupich kroków, których skutkiem był upadek państwa oraz bezsensowne powstania, wnioski polityczne wyciągnął dopiero Roman Dmowski. Nam to oczywiście nie przeszkadzało rozegrać II WŚ po swojemu, czyli tradycyjnie możliwie najbardziej głupio jak się dało. Tutaj dzierżymy prawdziwy prym w Europie. Myśl Dmowskiego nic się jednak nie zestarzała o czym świadczy choćby ostatnia książka zmarłego już H. Kissingera.
 
 
#15 Miałeś chamie złoty rógWuk 2024-01-23 18:17
My oczywiście mamy ambicję rozegrać sytuację w tradycyjnym stylu polskim. Żeby uzmysłowić naszą głupotę podam udziały w sterowaniu światowym w grudniu 2023 roku:
Chiny - 25,4%
USA - 13,7%
Japonia - 9,1%
Rosja - 8,0%
Francja - 2,4%
Niemcy - 6%
Z tych państwa tylko udział Chin rośnie. Reszta spada. W 2025 ich przewaga sterownicza Chin nad USA będzie dwukrotna. BRICS ma teraz 41%, G-7 37,8% a NATO 37,3% sterowania międzynarodowego. Tak to wygląda. A my oczywiście skaczemy na główkę do pustego basenu, bo "ktoś podjął kierunek NATO". Ja nawet wiem kto.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Kupię ziemie orną w Radzyniu Podl
piątek, 12 kwietnia 2024
Remonty mieszkaÅ  elewacje ocieplanie
Remonty mieszkań elewacje ocieplanie
piątek, 12 kwietnia 2024
Poszukujemy pracownika! AMELO-CHEM
Poszukujemy pracownika! AMELO-CHEM
sobota, 06 kwietnia 2024