Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 grudnia 2023 imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

GDDKiA wybrała wykonawcę

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 30 czerwca 2022 05:00

MapaGDDKiA wybrała wykonawcę drogi ekspresowej S19 na odcinku Radzyń - Kock.

18,1 km ekspresówki wybuduje firma Polaqua za kwotę 626,5 mln zł. Oferta ta została wybrana jako najkorzystniejsza (i nie była wcale najtańsza, bo za 560 mln zł chcieli nasz odcinek budować Chińczycy ze Stecol CorporationStecol Corporation). Pozostali oferenci mają teraz 10 dni na ewentualne odwołania od przetargu.

Wcześniej, w kwietniu br. przestawiciele firmy podpisali z GDDKiA umowę na zaprojektowanie i budowę tej samej drogi na odcinku obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej o długości 7,8 km.

- Zacieramy ręce do działania - pisali wtedy. My czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie i efekty ich pracy. 

 

Komentarze  

 
#1 RE: GDDKiA wybrała wykonawcęWuk 2022-06-30 06:38
Amerykańska agentura tj. oczywiście ambasada pilnuje, żeby Chińczycy nie wygrali żadnego przetargu. A jak się nic nie da zrobić, to przetarg się unieważnia. To już tradycja.
 
 
#2 z innej beczki cd.Jasio 2022-06-30 09:34
A ja zapytam w tym miejscu (jedyny chyba z lokalnych portali, na którym nie zostanę zmoderowany), dlaczego nikt nic nie napisał na temat Dni Wohynia :-)
Może dlatego, by nikt nie komentował iprezy w zakresie cen jakie narzucił właściciel "dmuchańców" ??? 15 zł za 5 minut zabawy dla dziecka. O zgrozo !!!

Poza powyższym, to było fajnie !
 
 
#3 JasiuWuk 2022-06-30 09:49
Gdyby wójt zrobił Dni Pamięci Żydów wohyńskich to wszyscy by pisali.
 
 
#4 WukuJasio 2022-07-01 10:59
Pewnie tak by było, no chyba że "postawiłby" darmowe "dmuchańce"
 
 
#5 a dlaczego Chińczycy...zimny 2022-07-01 15:50
#1 nie przemawia do Ciebie uzależnienie gazowe czy paliwowe?. A w czasie krytykowanej pandemii widziałeś poziom chińskiego uzależnienia od najdrobniejszych do zaawansowanych technologii związanych z ochroną zdrowia?. Czy wreszcie, proponujesz zmiany istniejących sojuszy? Bo ja nie uważam za sensowne angażowanie się w przedsięwzięcia z udziałem Chińczyków. Zresztą, budowali bodajże pod Łodzią. Nie wiem czy do tej pory kary wyegzekwowane. Podobnie z budową sieci 5G. Nie da się stać w wiecznym rozkroku. Wprawdzie jestem sceptykiem, ale Amerykanie mają prawo oczekiwać lojalności. Gdyby nie oni, wojna na Ukrainie pewnie by się już skończyła a granica polsko-rosyjska znacznie wydłużyła.
 
 
#6 Dlaczego ChińczycyWuk 2022-07-01 21:35
Przemawiają do mnie głównie ceny paliw. Do innych też przemówią jak zaczną zamarzać zimą. Amerykańska banksterka wywołała od 1989 roku 16 wojen (Chiny jakoś żadnej), wszystkie pod lipnymi pretekstami a teraz mają interes wywołać kolejną u nas. To bandyckie państwo którego politykę opisał kiedyś jasno i szczerze Zbigniew Brzeziński, doradca amerykańskich prezydentów, członek CFR, ten sam który chwalił się wywołaniem wojny w Afganistanie. Nie mają do tego żadnego prawa. Nie wywiązali się z żadnej umowy od słynnego offsetu na F-16, którego wybraliśmy chociaż przetarg wygrał szwedzki Grippen. Lojalność anglosasów to kwadratowe koło. Nie ma czegoś takiego.
 
 
#7 Dlaczego ChińczycyWuk 2022-07-01 21:42
Chiński projekt pasa i szklaku to koniec dominacji anglosaskiej, koniec ich wojennej i rabunkowej banksterki. Jest to powrót do układu w jakim funkcjonowała I RP, która upadła głównie przez to, że odkrycia geograficzne i ich skutki zmieniły przebieg szlaków handlowych, które przestały przebiegać przez nas kraj. Dzięki temu, że USA traci globalną dominację i walczy już o oderwanie jak największego kawałka dla siebie otwierają się dla Polski możliwości. Oczywiście nie zależą one od nas, bo w Polsce rządzi CIA (dowodzi nawet polskim wojskiem) tylko od Chińczyków i Rosjan.
 
 
#8 Dlaczego ChińczycyWuk 2022-07-01 22:01
Nasza propaganda nie nadaje, że większość krajów świata nienawidzi USA. Obecnie do Chin dołączyły Rosja i Indie, Brazylia, RPA, Iran i inne państwa i rozmontowują system dolarowy na kawałki. USA zostanie z największym długiem na świecie i mam nadzieję, że nie będziemy w dominium, które będzie go spłacać. Skończą się czasy, gdy drukowali zielone i kupowali za nie co chcieli a jak ktoś nie chciał to wysyłali lotniskowce.
Chiny nie eksportują swojej ideologii a ich system finansowy nie jest oparty o pusty pieniądz. Polecam pięciotomową "Wojnę o pieniądz" Song Hongbinga https://lubimyczytac.pl/ksiazka/83679/wojna-o-pieniadz
a dla nie lubiących czytać: https://www.youtube.com/playlist?list=PL8PtkXz-6GYPg1VLn_2jryvIbCf_yHGJF

"Podobnie z budową sieci 5G." Zablokowana przez Amerykanów.

"widziałeś poziom chińskiego uzależnienia od najdrobniejszych do zaawansowanych technologii związanych z ochroną zdrowia?"
https://www.youtube.com/watch?v=rC5diu2XyU4&list=PL8PtkXz-6GYPg1VLn_2jryvIbCf_yHGJF&index=4
 
 
#9 Wuk juz sam z soba - wqr sie czy coBycy 2022-07-01 22:18
ty Wuk juz wiesz kto rzadzi w Polsce, masz czarodziejska kule jak Harry z Tybetu.
Moze dotrze to do twojego tepego lba ze dopoki wiekszosc transakcji jest rozliczana w USD to czapka im z glowy nie spadnie. Juz Do Kwona rozliczyli, niedlugo pora na innych zdecentralizowanych kozakow ktorzy jakos dziwnie pchaja sie na Wall Street to NYC i na Mile Square do Londynu. Dlaczego ta kozaczeria nie pcha sie do Berlina, Amsterdamu, Singapuru, Seulu czy Tokyo ?

Bardzo dobrze ze gonia tania chinszczyzne bo to G warte. Zalewaja swiat plastikiem i lipna elektronika pochodzaca z tanich montowni. Jak tak ci blisko do ruska czy skosnego to wyjedz do nich i tam podejmij prace, po co ciagle STEKASZ w kraju.

Jak tylko uwolnia rynek u ruskiej swoloczy to zobaczysz co stanie sie na wschodzie a jak nie uwolnia to za 10 lat bedzie tam Wenezuela mieszana z Argentyna. Ty skonczysz tak samo jak upomni sie o ciebie ruska walonka.

Bardzo dobrze ze paliwo duzo kosztuje. Zreszta lewacki rudy guru juz kiedys to powiedzial swoim wyborcom o 7zl tylko jego 7 to dzisiejsze 9zl. Dobrze ze jest drogie paliwo to PKN wiecej zarobi a ja razem z nimi. Jest przynajmniej kogo golic dzien w dzien bo kazdy ma w czym interes i swojego pilnuje. Rzad powinien dociskac jeszcze bardziej cenami paliw bo sie lewaki rozpasaliscie wiec trzeba was troche opilowac z tych przywilejow. Inflacja juz 15.6% wiec jestesmy na dobrej dordze. Do tego powinni jeszcze podniesc stopy procentowe bo trzeba tlumic inflacje. Kredyty ze zmienna stopa powinny byc po min 10%+2% marzy banku i mozna wtedy docisnac KREDYCIARZY na 5-7 lat bo to glownie tepe ekononicznie lewactwo.


Panie Glapa cisnij stopy do gory bo przeciez twoje sekretarki musza godnie zyc za 50-60 tys zl na miesiac a nie za 15 miesiecznie.

Rzadzie rob co w twojej mocy i DOCISKAJ STEKACZY paliwem po 10zl i kredytami na 10-12%.
 
 
#10 BycyWuk 2022-07-01 22:38
Pana poglądy są niedyskutowalne. Chiny wygrywają a cały pomysł banksterki z Wall Street na przetrwanie omawiał już kilka lat temu Pinokio warszawski: miska ryżu dla każdego. W taki sposób mają zamiar ściąć ten nadrukowany nawis dolarowy, którego nikt nie chce brać.
Nie jest dziwne, gdy Cię (...) boli, że wiem kto w rządzi w Polsce, Argentynie czy Wenezueli a Ty nie masz zielonego pojęcia, bo to jest ten organ, którego używasz do myślenia.
 
 
#11 Dla tych co nie myślą d..ąWuk 2022-07-01 23:02
https://www.youtube.com/watch?v=IrR1fdqramI&list=PL8PtkXz-6GYPg1VLn_2jryvIbCf_yHGJF&index=68
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.