Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 lipca 2022 imieniny: Anatol, Jacek, Tomasz

"Kolejarze z Wilieńszczyzny" w radzyńskiej bibliotece

Mariusz Szczygieł   
środa, 22 czerwca 2022 06:00

Okładka książkiJuż w najbliższy piątek 24 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z radzynianką Dominiką Leszczyńską w Miejskiej Bibliotece Publicznej, które będzie okazją do zapoznania się z najnowszą książką Dominiki "Kolejarze z Wileńszczyzny".

Jest to reportaż historyczny powstały w oparciu o zarejestrowane rozmowy, wspomnienia oraz zgromadzone fotografie i archiwalia z szuflad rodzinnych, traktujący o życiu Polaków na Kresach (od czasów carskich aż do tzw. repatriacji, czyli wysiedlenia). Oczywiście, w publikacji pojawia się też wątek radzyński – podobnie jak w przypadku poprzedniej książki Dominiki Leszczyńśkiej, pt. "CZYŻEWSCY, HARBIN I KOLEJ WSCHODNIOCHIŃSKA". Tadeusz Gorazdowski, bo o nim mowa, służył podczas I wojny światowej jako zawiadowca na stacji Bedlno Radzyńskie.

Przy okazji promocji książki Stacja Muzeum, w której pracuje autorka, zaprezentuje wystawę mobilną „Portret zbiorowy kolejarza kresowego” - tworzą ją stare fotografie nadesłane przez rodziny kolejarzy kresowych w 2021 roku.

Zaproszenie

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.