Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 1 grudnia 2020 imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Czy rada odwoła Roberta Mazurka?

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 27 lipca 2020 05:00

Radni Robert Mazurek i Tomasz Stephan. Foto: Powiat RadzyńskiWygaszą mandat, czy nie wygaszą?

Dzisiaj o o godzinie 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim rozpocznie się Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu, na której radni pochylą się nad uchwałą o wygaszeniu mandatu radnego Robertowi Mazurkowi z powodu naruszenia przez niego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia Powiatu Radzyńskiego.

Przypomnijmy - 26 czerwca br. do rady wpłynął wniosek mieszkańca miasta Radosława Grudnia, w którym zwraca on uwagę na wykonanie na rzecz Powiatu płatnej usługi - życzeń świątecznych - na stronie internetowej prowadzonej przez stowarzyszenie, w którym Robert Mazurek jest prezesem. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Polskie prawo zakazuje świadczenia przez radnych usług na rzecz samorządu, w którym mandat pełnią - pisała o tym, np. Rzeczpospolita - tutaj, bo radzyński przypadek nie był pierwszy i nie będzie na pewno ostatni.

Chociaż sprawa wydaje się oczywista, to Komisja Skarg i Wniosków rozpatrująca wniosek Grudnia, zajęła stanowisko o braku podstaw do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego i negatywnym zaopiniowaniu uchwały w tej sprawie.

Komisja opiniuje, ale decyzję podejmuje rada. Dzisiaj w tej sprawie będą głosować radni Powiatu Radzyńskiego, a ich zdanie poznamy już niedługo.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Czy rada odwoła Roberta Mazurka?for_sale 2020-07-27 06:47
Rada rządzi, rada radzi, rada nigdy Cię nie zdradzi :D
 
 
#2 RE: Czy rada odwoła Roberta Mazurka?radko95 2020-07-27 06:58
Przecież każdy zna już wynik głosowania, szkoda czasu... Pisiory nie skrzywdzą Mazurka, szkoda czasu na głosowanie, wszystko już wiadomo
 
 
#3 nawoływanie:) ?foxx 2020-07-27 21:34
to podobno wolne media :) hehe :)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.