Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 lipca 2020 imieniny: Karolina, Antoni, Filomena

Pierwsze kroki postawione. Przetarg na budowę szkoły w Branicy ogłoszony!

Michał Maliszewski   
środa, 23 października 2019 07:00

Projekt szkołyWczoraj w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja o ogłoszonym przetargu na budowę Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace budowlane. Budynek przeznaczony będzie dla potrzeb sportowych i dydaktycznych uczniów Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej. Szkoła została zaprojektowana z małą salą gimnastyczną i zapleczem sanitarno - szatniowym, zespołem kuchennym oraz pięcioma salami lekcyjnymi, każda dla ok. 18 uczniów. Do budynku zaprojektowano trzy niezależne wejścia, z wejściem głównym do łącznika znajdującym się w centralnej części obiektu. W łączniku zlokalizowano dwie oddzielne szatnie dla uczniów szkoły, kotłownię gazową oraz odrębne dodatkowe wyjście na dziedziniec północny za budynkiem szkoły. Pośrodku łącznika przebiega korytarz o szerokości prawie trzech metrów stanowiący łącznik komunikacji skrzydła budynku z salami dydaktycznymi oraz ze skrzydłem budynku z kuchnią i salą gimnastyczną.

Sala gimnastyczna będzie przeznaczona na prowadzenie zajęć lekcyjnych z wychowania fizycznego o wymiarach 7,26 x 14,76m i wysokość 4,5 m. W części socjalno - sanitarnej zaprojektowano zaplecze szatniowo - sanitarne (dwa zespoły szatniowe) oddzielne dla chłopców i dziewcząt złożone z szatni, natrysków i sanitariatu. W budynku będą znajdowały się pomieszczenia szatni, pomieszczenia higieniczno-sanitarne w tym WC niepełnosprawnych WC personelu, pomieszczenie porządkowe, sala gimnastyczna, magazyn sprzętu oraz świetlica, pięć pomieszczeń dydaktycznych, pomieszczenie sekretariatu szkoły, dyrekcji i pokój nauczycielski. W budynku zaprojektowano także zespół pomieszczeń kuchennych składający się z kuchni, zmywalni, stołówki, magazynków, obieralni warzyw oraz pomieszczenia socjalnego wraz z natryskiem i sanitariatem.

Czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie prac.

Projekt szkoły

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.