Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 sierpnia 2020 imieniny: Dominika, Jan, Protazy

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Zagłosuj na ścieżkę!

Mariusz Szczygieł   
sobota, 19 października 2019 08:04

Zróbmy tu ścieżkę rowerową!Mamy tylko 5 dni na wybranie dwóch z 10 projektów w budżecie obywatelskim.

Wygrywamy w każdym przypadku, ale warto oddać swój głos na projekt nr 6 - Budowa ścieżki rowerowej przy ul. Wyszyńskiego od ronda Odżygóździa w stronę rzeki.

Dlaczego?

Ulica Wyszyńskiego to jedna z reprezentacyjny ulic naszego miasta, a chodnik dla pieszych na odcinku od ronda przy Lidlu do mostu na rzece wymaga natychmiastowego remontu. Trudno jest się tutaj poruszać pieszo lub prowadząc wózek z dzieckiem, niewygodnie rowerem, jeszcze gorzej na hulajnodze, rolkach, czy deskorolce.

Projekt zakłada rozbiórkę istniejącego chodnika dla pieszych o szerokości 3 m i budowę na jego miejscu ścieżki rowerowej z dopuszczonym ruchem pieszym, wykonaną w technologii zapewniającej odpowiedni komfort i bezpieczeństwo jazdy rowerzystów, tj. nawierzchnia asfaltowa lub nawierzchnia z kostki betonowej, bezfazowej.

W tym miejscu ma powstać nowa ścieżkaNowa ścieżka będzie służyć rowerzystom oraz pieszym – połączy istniejącą już ścieżkę rowerową, rozpoczynającą się na ul. Konstytucji 3-go Maja, ze ścieżką „Bulwar nad rzeką Białką”. Poprawi także bezpieczeństwo na ul. Wyszyńskiego – dzisiaj rowerzysta jadący od ronda im. Hm. Kazimierza Odrzygóździa, aby jechać dobrą drogą, zmuszony jest zjechać ze ścieżki na jezdnię, przejechać na jej drugą (prawą) stronę, a przy moście nad rzeką Białką, ponownie przeciąć jezdnię i wrócić na ścieżkę „Bulwar nad Białką”.

Projekt będzie służył WSZYSTKIM mieszkańcom, w każdym wieku.

 

Pamiętaj, głosujemy od poniedziałku do piątku (21-25.10) na 2 projekty. Ich listę znajdziesz tutaj.

W poniedziałek i wtorek w godz. 8 - 16.30

W środę w godz. 11 - 19

W czwartek i piątek w godz. 8 - 16.30

 

Głosujemy w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Wystarczy mieć 16 lat!

 

A żeby było gdzie odpocząć po forsownej jeździe na rowerze, albo po dłuższym spacerze, to może warto także oddać swoj głos na projekt nr 10 - Altanki - miejsca spotkań - obok siłowni plenerowych oraz skateparku?

 

A tak dzisiaj wygląda ten chodnik...

Tak dzisiaj wygląda chodnik na Wyszyńskiego...

 

Komentarze  

 
#21 chodniki to z podatkówP.K. 2019-10-21 19:04
zbudujcie coś na co nigdy nie ma pieniędzy
 
 
#22 RE: Zagłosuj na ścieżkę!malina1986 2019-10-23 09:08
Wydzielenie pasa dla rowerów na jezdni mija się z celem z dwóch powodów. Po pierwsze, na dalszych odcinkach ścieżka rowerowa jest połączona z chodnikiem dla pieszych, więc robienie w tym jakże ruchliwym miejscu ścieżki na jezdni jest bezsensowne i niebezpieczne dla rowerzystów. I drugi, ważniejszy powód to taki, że wydzielenie ścież na jezdni byłoby fikcją, bo i tak kierowcy samochodów mieliby w d... rowerzystów, na których nagminnie by trąbili, a ścieżkę zajeżdżali.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.