Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 czerwca 2020 imieniny: Karola, Franciszka

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Na ścieżkę rowerową do Turowa jeszcze poczekamy

Michał Maliszewski   
sobota, 19 października 2019 07:00

Na ścieżkę jeszcze poczekamyHucznie zapowiadana inwestycja, budowa ścieżki rowerowej od Radzynia Podlaskiego do Turowa, miała rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Wszystko wskazuje na to, że prace opóźnią się ze względu na planowane prace nad stworzeniem ul. Przemysłowej. Kilka dni temu z pytaniem o tę inwestycję skontaktował się z nami Czytelnik naszego portalu: - W zeszłym roku na stronie iledzisiaj.pl pisaliście odnośnie planowanej przez GDDKiA inwestycji w postaci ścieżki rowerowej prowadzącej od Radzynia Podlaskiego wzdłuż DK 19 do Turowa. Termin realizacji zapowiadany był na III kwartał 2019 roku. Do dziś nie ma początku realizacji takiej inwestycji. Czy jest szansa uzyskać informacje, kiedy i czy w ogóle taka ścieżka rowerowa powstanie? – zapytał Czytelnik.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem władz miasta, Anną Wasak: - Ścieżka rowerowa do Turowa nie jest inwestycją Miasta, ale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rozpoczęcie robót budowlanych zaplanowano na 2019 r. Dotychczas Miasto nie otrzymało informacji o konkretnym terminie ich rozpoczęcia. Wcześniej było informowane o prowadzeniu prac projektowych. – odpowiedziała.

Postanowiliśmy skontaktować się również z rzecznikiem GDDKiA, który odpowiedział: - Obecnie opracowywany jest projekt inwestycji. Budowa ciągu pieszo-rowerowego o długości ok. 6,5 km planowana jest na przyszły rok, po uzyskaniu decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Dokładny zakres prac poznamy po odbiorze dokumentacji projektowej. Wydłużenie okresu projektowania związane jest ze zmianą przez Miasto Radzyń Podlaski koncepcji przebudowy skrzyżowania drogi gminnej 101969L z DK19 – skomentował Krzysztof Nalewajko z Biura Generalnego Dyrektora GDDKiA.

Wszystko wskazuje na to, że ta inwestycja przesunie się w czasie. Do kiedy? Nie wiadomo. 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.