Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 lutego 2023 imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar

"Ziemia radzyńska 1939-1944" i "Koledzy z konspiracji" już w księgarniach - konkurs!

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 25 maja 2010 09:49

"Ziemia radzyńska 1939-1944" i "Koledzy z konspiracji"

Długo czekałem na te książki... i chociaż mieszkam w Radzyniu dopiero 31 lat, to czuję się bardzo związany z naszym miasteczkiem. Dlatego cieszy mnie, że w naszych księgarniach dostępne są już te niesamowite wydawnictwa - "Ziemia radzyńska 1939-1944" oraz "Koledzy z konspiracji. Powstańcze Oddziały Specjalne "Jerzyki" w Radzyniu Podlaskim 1942-1944". Już niedługo będę mógł je otworzyć i przenieść się do czasów, które znam jedynie z opowieści, a które zawsze mnie fascynowały.

Są to pozycje, które powinny zagościć w biblioteczce każdego radzyńskiego domu, bo to nasza historia- nasza własna i najbliższa naszym sercom. O "Ziemi radzyńskiej" więcej dowiecie się na www.rasil.home.pl/ziemia

Książki ukazały się nakładem RaSIL, można je kupić w księgarniach: Educo, Hermes, Zaborek oraz w Archiwum Państwowym.

Można je było także wygrać w naszym konkursie! Dzięki uprzejmości RaSIL mieliśmy dla Was 3 egzemplarze "Ziemi radzyńskiej" i również 3 "Kolegów z konspiracji". Wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania, które należało przesłać na nasz adres kontaktowy.

 

"Ziemia radzyńska" Pytanie: "W których dniach września 1939 Radzyń przeżył największe bombardowania?"

"Koledzy" Pytanie: "Z którą radzyńską szkołą związana była konspiracyjna działalność "Jerzyków"?"

 

Konkurs rozstrzygnięty! Oto prawidłowe odpowiedzi na zadane pytania:

Pyt. 1 - Radzyń przeżył największe bombardowania 9 i 12 września 1939 roku

Pyt. 2 - Konspiracyjna działalność "Jerzyków" była związana ze Szkołą Rzemieślniczą

 

Wygrały osoby, które najszybciej nadesłały do nas prawidłowe odpowiedzi. W konkursie wzięło udział 10 osób. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i refleksu!

 

Oto zwycięzcy:

1. Jakub Jakubowski ("Ziemia radzyńska" i "Koledzy z konspiracji")

2. Andrzej Król ("Ziemia radzyńska i "Koledzy z konspiracji")

3. Paweł Bosko ("Ziemia radzyńska" i "Koledzy z konspiracji")

 

Nagrody należy odebrać w Archiwum Państwowym (należy okazać się dokumentem tożsamości)

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.