Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

"Ziemia radzyńska 1939-1944" i "Koledzy z konspiracji" już w księgarniach - konkurs!

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 25 maja 2010 10:49

"Ziemia radzyńska 1939-1944" i "Koledzy z konspiracji"

Długo czekałem na te książki... i chociaż mieszkam w Radzyniu dopiero 31 lat, to czuję się bardzo związany z naszym miasteczkiem. Dlatego cieszy mnie, że w naszych księgarniach dostępne są już te niesamowite wydawnictwa - "Ziemia radzyńska 1939-1944" oraz "Koledzy z konspiracji. Powstańcze Oddziały Specjalne "Jerzyki" w Radzyniu Podlaskim 1942-1944". Już niedługo będę mógł je otworzyć i przenieść się do czasów, które znam jedynie z opowieści, a które zawsze mnie fascynowały.

Są to pozycje, które powinny zagościć w biblioteczce każdego radzyńskiego domu, bo to nasza historia- nasza własna i najbliższa naszym sercom. O "Ziemi radzyńskiej" więcej dowiecie się na www.rasil.home.pl/ziemia

Książki ukazały się nakładem RaSIL, można je kupić w księgarniach: Educo, Hermes, Zaborek oraz w Archiwum Państwowym.

Można je było także wygrać w naszym konkursie! Dzięki uprzejmości RaSIL mieliśmy dla Was 3 egzemplarze "Ziemi radzyńskiej" i również 3 "Kolegów z konspiracji". Wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania, które należało przesłać na nasz adres kontaktowy.

 

"Ziemia radzyńska" Pytanie: "W których dniach września 1939 Radzyń przeżył największe bombardowania?"

"Koledzy" Pytanie: "Z którą radzyńską szkołą związana była konspiracyjna działalność "Jerzyków"?"

 

Konkurs rozstrzygnięty! Oto prawidłowe odpowiedzi na zadane pytania:

Pyt. 1 - Radzyń przeżył największe bombardowania 9 i 12 września 1939 roku

Pyt. 2 - Konspiracyjna działalność "Jerzyków" była związana ze Szkołą Rzemieślniczą

 

Wygrały osoby, które najszybciej nadesłały do nas prawidłowe odpowiedzi. W konkursie wzięło udział 10 osób. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i refleksu!

 

Oto zwycięzcy:

1. Jakub Jakubowski ("Ziemia radzyńska" i "Koledzy z konspiracji")

2. Andrzej Król ("Ziemia radzyńska i "Koledzy z konspiracji")

3. Paweł Bosko ("Ziemia radzyńska" i "Koledzy z konspiracji")

 

Nagrody należy odebrać w Archiwum Państwowym (należy okazać się dokumentem tożsamości)

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam
piątek, 05 kwietnia 2024
Ziemniaki sadzeniaki Vineta Michalina
Ziemniaki sadzeniaki Vineta Michalina
poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Poszukujemy pracownika! AMELO-CHEM
Poszukujemy pracownika! AMELO-CHEM
sobota, 06 kwietnia 2024