Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 czerwca 2026 imieniny: Danuty, Jana | 1923 - ksiądz prałat Tadeusz Osiński wyświęcił byłą cerkiew prawosławną na kościół katolicki. Świątynia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa stała w miejscu obecnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 1

Afrykański tydzień w Radzyniu Podlaskim

Michał Maliszewski   
czwartek, 17 lipca 2014 07:00

Ambasadorem „Afrykańskiego tygodnia w Radzyniu Podlaskim” będzie dziecięcy zespół Freespirit z miejscowości Moree w GhanieAfrykański tydzień w Radzyniu Podlaskim” odbędzie się w dniach 21-28 lipca.

Przedsięwzięcie stanowi 10-tą odsłonę cyklu „Radzyńskie spotkania z podróżnikami”. Jego organizatorem jest Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim, przy współpracy z Radzyńskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych, Szkolnym Kołem Krajoznawczo-Turystycznym PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim, Radzyńskim Ośrodkiem Kultury oraz Urzędem Gminy Radzyń Podlaski.

 

To już pewne! Powstanie pierwsza sygnalizacja świetlna w Radzyniu!

Michał Maliszewski   
czwartek, 17 lipca 2014 07:00

Skrzyżowanie na którym powstanie sygnalizacja świetlnaPo licznych pismach zarządu Powiatu Radzyńskiego do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad udało się wywalczyć sygnalizację świetlną na radzyńskiej obwodnicy.

Zostanie ona zamontowana na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 19 z drogą krajową nr 63 i ulicą Warszawską. To skrzyżowanie widziało już niejedną kolizję, a przejazd przez obwodnicę jest mocno utrudniony ze względu na ilość przemieszczających się tą drogą pojazdów.

 

Zobacz stare samochody na pałacowym dziedzińcu!

Mariusz Szczygieł   
środa, 16 lipca 2014 22:20

Fiat retro ;)Uwaga wielbiciele motoryzacji!

W najbliższą niedzielę, 20 lipca o godz. 13, na dziedzińcu pałacu Potockich odbędzie się zlot radzyńskich klasyków.

Na pewno będzie co oglądać. Zapraszamy wszystkie radzyńskie (i nie tylko) warszawy, syrenki, mustangi, wsk-i, mz-ki - wszystkie pojazdy, które już mają trochę latek. Organizatorzy zapraszają także dziewczęta ubrane w stylu retro - Chcemy trochę pójść w klimat garażowy lat 70-80. Zapraszajcie znajomych, sąsiadów i każdego kto jeździ lub gdzieś kitra w stodole pod słomą stare auta, motocykle, rowery a nawet saturatory. Zróbmy coś żeby Radzyń nas zauważył. Nie będziemy stać w miejscu. Będziemy jeździć po mieście i promować naszą pasję, a nawet miłość do starych aut - piszą na swoim profilu.

No to trzeba im pomóc! My ze swojej strony zapewniamy słoneczną pogodę :) Przybywajcie! Czekamy na Was!

 

Rap Night vol. 2

Michał Maliszewski   
środa, 16 lipca 2014 07:00

GramofonyTo już drugi Rap Night w Drink Barze Caballero.

Impreza rozpoczęła się punktualnie o 20.00, a zakończyła o 4.00 nad ranem. W klimatach hip-hopu do rana bujało salę dwóch dj-ów, którzy na gramofonach sukcesywnie pozbywali się piosenek ze swoich playlist.

Kolejna impreza planowana jest za dwa miesiące. O wszystkim dowiecie się z naszego portalu.

 

Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji

Michał Maliszewski   
środa, 16 lipca 2014 07:00

Śladami Piotra ApostołaParafia Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim organizuje dziesięciodniową pielgrzymkę autokarową do Grecji śladami św. Pawła Apostoła.

Pielgrzymka planowana jest w dniach od 30 sierpnia do 8 września. Koszt uczestnictwa: 1000 zł + 320 euro od osoby. Szczegółowy program znajduje się poniżej. Drugie spotkanie dla zainteresowanych pielgrzymką odbędzie się w niedzielę, 20 lipca o godz. 16.00 w sali parafialnej przy kościele Trójcy Świętej. Chęć uczestnictwa w pielgrzymce zadeklarowało już ponad 20 osób.

 

Gdzie radzyniacy spędzają wakacje?

Michał Maliszewski   
środa, 16 lipca 2014 07:00

Polskie góry okiem SylwiiPogoda ostatnio nie rozpieszcza – raz słońce, raz deszcz, czasem burze.

Dziś postanowiliśmy zapytać radzyńską młodzież gdzie spędzają wakacje. Okazało się, że większość osób zostaje w mieście lub pracuje dorywczo w większych miastach albo za granicą. Ci, którzy zostali w Radzyniu powiedzieli nam, że najczęściej wyjeżdżają nad jeziora – do Białki Parczewskiej, Firleja lub Okuninki, czekają na wieczór, by wybrać się do jakiegoś lokalu, na działkę lub domówkę a nawet opalają się nad radzyńskim zalewem.

Kilka osób przedstawiło nam swoje wakacyjne wyprawy – które już odbyli i te, które zaplanowali:

 

Turniej w Białej – Adamkach - Siatkówka plażowa

Michał Maliszewski   
wtorek, 15 lipca 2014 07:00

Zdjęcie drużynyDrugim turniejem siatkarskiego cyklu GP Powiatu były niedzielne zawody w Białej – Adamkach.

Na mapie naszego powiatu trudno znaleźć teraz nazwę "Adamki", ale każdy wie, o jaką część Białej chodzi. Duże brawa należą się wójtowi Wiesławowi Mazurkowi, który jak zwykle nie odmówił pomocy przy organizacji imprezy, a także mieszkańcom miejscowości, dzięki którym wszystko było przygotowane i zorganizowane na piątkę. Nikomu nie zabrakło ciepłych kiełbasek i napojów, co było ważne w gorącym dniu i prawie 7 godzinnej sportowej walce. Przy okazji trzeba wspomnieć, ze cały kompleks boisk i placów zabaw powstał dzięki pracy mieszkańców a zawody siatkówki plażowej były częścią sportowego festynu, który dla swych pociech zorganizowali mieszkańcy.

 

Krystyna Choszcz opowie o swojej Afryce

Michał Maliszewski   
wtorek, 15 lipca 2014 07:00

Plakat wydarzeniaMoja Afryka” to temat dziesiątej odsłony cyklu „Radzyńskie spotkania z podróżnikami”.

Tym razem gościem będzie Krystyna Choszcz, która opowie o swoich podróżach po Afryce odbywanych śladami córki - zmarłej w 2006 r. podróżniczki Kingi Choszcz.

Spotkanie „Moja Afryka” to nie tylko możliwość rozmowy z Krystyną Choszcz, to także okazja do bliskiego obcowania z kulturą afrykańską. Wszystko za sprawą dziecięcego zespołu Freespirit z Ghany, który uświetni wydarzenie poprzez taniec i grę na bębnach. Spotkanie odbędzie się 24 lipca o godzinie 18.00 w Izbie Regionalnej w Białej k. Radzynia Podlaskiego. Wstęp wolny.

 

Żydzi z wizytą w Radzyniu

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 14 lipca 2014 12:14

Minister Tadeusz SławeckiW sobotę o godzinie 14.00 odbyło się  spotkanie z 46 osobową grupą mieszkańców Kiryat Motzkin (Izrael), uczestniczących w projekcie Mashmut Center.

Przybyli goście zostali zaproszeni do I Liceum Ogólnokształcącego, gdzie czekał na nich powitalny poczęstunek regionalny. Następnie spotkali się z nauczycielami i dyrektorami radzyńskich szkół oraz pracownikami samorządowymi z udziałem: Tadeusza Sławeckiego, sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz władz samorządowych Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski na czele z Lucjanem Kotwicą, starostą Radzyńskim i burmistrzem Witoldem Kowalczykiem.

 

Kulinarny sukces młodzieży ZSP

Michał Maliszewski   
sobota, 12 lipca 2014 07:00

Uczniowie klasy gastronomicznej podczas konkursu5 lipca 2014 roku w powiecie krasnostawskim w  ramach „II Targów Turystyki Wiejskiej i Kulturowej Lubelskie Lato 2014 „odbył się konkurs kulinarny pt. ”Tradycje Kulinarne Regionu”.

 W tym konkursie wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, zdobywając I miejsce. Inicjatorem tego działania była Katarzyna Grudzień, prezes Lokalnej Grupy Działania „Zapiecek” oraz Maryla Burczaniuk.

 

Ulica Chomiczewskiego zablokowana!

Michał Maliszewski   
sobota, 12 lipca 2014 07:00

Droga zablokowanaW piątek na ulicy Chomiczewskiego przy moście mogliśmy zaobserwować stertę dużych drewnianych bali, koparkę oraz kilku robotników z narzędziami – rozpoczęto pracę nad przebudową mostu i ulicy. Od poniedziałku ulica jest zablokowana.

Kolejnymi etapami budowy będzie remont ulicy Chomiczewskiego, przebudowa parkingów i chodników. Więcej szczegółów zdradził nam Starosta Powiatu Radzyńskiego Lucjan Kotwica:

 

Muzeum w Woli Osowińskiej czynne w wakacje!

Michał Maliszewski   
piątek, 11 lipca 2014 07:00

Muzeum w Woli OsowińskiejZapraszamy wszystkich zainteresowanych kulturą naszych przodków do Muzeum w Woli Osowińskiej.

Zbiory eksponowane są w 6 salach tematycznych: sień, dawna kuchnia, dawny pokój, sala poświęcona tkactwu, wystawa historyczna oraz kancelaria szkolna. Ekspozycję muzealną w okresie wakacji udostępniamy w następujące dni:

 

Odkryj piękno świata oceanu z Jadwigą Morską

REKLAMA   
piątek, 11 lipca 2014 07:00

Rybka w akwariumJak wiele pasji i zainteresowań mają mieszkańcy Radzynia tego nie da się zmierzyć żadną miarą. Cieszymy się, że czasem zupełnie przypadkowo możemy je poznać, a później Wam zaprezentować.

Ostatnio odwiedziliśmy sklep, którego pomysłodawcą oraz twórcą jest Marcin Bogutyn. Zobaczyliśmy to, czego nigdy na własne oczy nie widzieliśmy – piękno podwodnego świata. Różne gatunki ryb, które nie pozwalają oderwać od siebie wzroku, koralowce świecące na różne kolory o określonych porach dnia i nocy, a wszystko zamknięte w wielkich akwariach. Wizyta w tym miejscu zostanie nam na długo w pamięci, a zdjęcia nie oddadzą uroku tych pięknych stworzeń. Naprawdę warto mieć takie akwarium w swoim domu!

 

Podziękowanie

Andrzej Kotyła   
piątek, 11 lipca 2014 00:00

kotyla-dzieki

 

Samoobsługa przy tankowaniu LPG już w Radzyniu

Michał Maliszewski   
czwartek, 10 lipca 2014 07:00

Tabliczka "Samoobsługowe stanowisko LPG"Stacje benzynowe w całej Polsce powoli zmieniają dystrybutory oraz osprzęt po to, by klient mógł sam zatankować swój samochód gazem LPG, tak jak w większości krajów europejskich.

W naszym mieście jest już jedna stacja, w której możecie śmiało łapać za pistolet do tankowania i napełniać zbiorniki gazem samodzielnie – to PKN Orlen. Gdy podjedziecie do dystrybutora od razu zauważycie zmiany – jest nowy - zamiast wajchy do rozpoczęcia napełniania znajduje się przycisk w kształcie grzybka, który trzeba trzymać, aż do momentu, gdy zbiornik się napełni lub ustalona kwota wartości paliwa zostanie osiągnięta. Zobaczycie również dużą tabliczkę informującą o tym, że jest to stanowisko w pełni przystosowane do samodzielnego tankowania gazu oraz szczegółową instrukcję.

 

Uczniowie ZSP odbywają staże wakacyjne

Michał Maliszewski   
środa, 09 lipca 2014 07:00

Uczeń na stażuDla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II wakacje, to nie tylko wypoczynek, ale również czas nabywania praktycznych umiejętności zawodowych.

- Od 30 czerwca ponad 60 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Technikum rozpoczęło miesięczne staże zawodów realizowane w ramach projektu „Nowoczesna edukacja zawodowa – gwarancją sukcesu.” Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Celem nadrzędnym staży jest zaspokojenie potrzeb zawodowych uczestników, które będą miały pozytywny wpływ na dalszy rozwój zawodowy oraz zwiększenie mobilności na rynku pracy - mówi Grażyna Dzida, dyrektor ZSP.

 
<< pierwsza < poprzednia 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 następna > ostatnia >>

Strona 439 z 587
naklejki dinozaury 100 sztuk
naklejki dinozaury 100 sztuk
poniedziałek, 15 czerwca 2026
sÅuchawki t13
słuchawki t13
poniedziałek, 15 czerwca 2026
Próbki perfum 5ml
Próbki perfum 5ml
poniedziałek, 15 czerwca 2026