Już niedługo

"Dworskie Opowieści" - Aukcja w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim, 10.05.2025, 18:00, PAŁAC POTOCKICH
Zobacz wszystkie
Reklama

Komentarze
- Spacer po Radzyniu, jakiego nie znasz!
Swego czasu coś mówiono o podziemnych korytarzach wychodzących z pałacu. To jakaś bajka czy tajemnic...
- niepokorny - Fundusz szwajcarski: #6 Zielona Transformacja Radz...
Czas na modernizację stadionu miejskiego w Radzyniu Podlaskim!!! Zadaszoną główną trybunę wraz z szt...
- sportek - Świąteczne życzenia Burmistrza Jakuba Jakubowskieg...
Otrzeźwienie na szczęście przyszło po 9 latach rządów dawnego zespołu. Wesołych Świąt Radzyniacy!
- paznokieć - Świąteczne życzenia Burmistrza Jakuba Jakubowskieg...
Masz taki świąteczny odlot? To są prawdziwe życzenia uśmiechniętych. Ciesz się szybko swoim idolem d...
- zimny - Świąteczne życzenia Burmistrza Jakuba Jakubowskieg...
Nareszcie staje sie w mieście normalnie, brawo. bur=MISTRZ i tak trzymać. bardzo podoba mi się ten k...
- Bycy
Radzyń Podlaski. Potrącenie rowerzystki |
Michał Maliszewski | |||
czwartek, 11 września 2014 14:12 | |||
Według wstępnych ustaleń radzyńskiej policji rowerzystka jechała chodnikiem w kierunku miasta natomiast kierujący samochodem marki Kia jechał w stronę ronda WiN. Właściciel koreańskiego auta skręcał na parking pod Urzędem Skarbowym i najprawdopodobniej nie zauważył jadącej chodnikiem kobiety. Doszło do zderzenia w wyniku którego rowerzystka została przewieziona do szpitala. Kierujący autem osobowym był trzeźwy. Szczegóły wypadku na miejscu zdarzenia ustala policja.
|
Komentarze
Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym jest dozwolone wyjątkowo, gdy:
opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem
szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów
warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.
Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu nawprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej częścidrogi, którą zamierza opuścić.
a poza tym to nie byl chodnik jezdnia tylko pas zjazdowy na parking
Moim zdaniem, tak jak pisałem wcześniej, wina leży po obydwu stronach. Kto bardziej zawinił powinien rozstrzygnąć Sąd, a nie internetowi komentatorzy!
Być może inaczej patrzyłbym na tę sytuację, gdyby w tym miejscu nie było normalnej drogi (wjazdu na parking) tylko chodnik, ale w takiej sytuacji moim zdaniem wszystko jest bardzo ewidentne.
Szkoda tylko, że iledzisiaj nie poda dalszego toku postępowania, tak jak to miało miejsce w innych artykułach do tej pory.
PS. na samym końcu artykułu jest istotny błąd. To nie policja ustala szczegóły zdarzenia a zajmuje się tym prokurator.
Szerokość chodnika nie ma nic do rzeczy, bowiem na ulicy Lubelskiej dopuszczalna prędkość nie przekracza 50km/h Oznakowanie poziome również ponieważ dla kierowcy jest niewidoczne i jest ono wyłącznie dla pieszych i rowerzystów!
To mniej więcej tak jakbyś chciał karać kogoś za wyprzedzanie, bo Twoim zdaniem w danym miejscu nie można wyprzedzać, tylko nie ma informującego o tym żadnego znaku zakazu. No, a znak pojawił się za jakiś czas! Czyli jak nie ma oznakowania to można egzekwować zakazy? Kierowcy jasnowidzami póki co nie są i nie domyślą się, że przekraczają ścieżkę rowerową istniejącą "w planach"!
Nie wyprzedza się na łuku ani dojeżdżając do skrzyżowania. Jeśli jadąc ulicą i widzi sie znak przejścia dla pieszych i przejazd dla rowerów to musi być ścieżka rowerowa. Znaki poziome mogą się zetrzeć a może ktoś zapomniał dołożyć parę znaków. Proszę zauważyć że na Zabielskiej pojawiło się parę znaków na skrzyżowaniach z Chmielowskiego, Spółdzielczej i Zgody.
Nie bardzo wiem co chcesz udowodnić? Chyba jedynie zaniedbania administratora drogi w zakresie oznakowania. Z tym się zgadzam.
Nie możesz postawić zarzutu potrącenia pieszego na przejściu w miejscu gdzie zniknęły pasy i oznakowanie pionowe. W takiej sytuacji przejścia tam nie ma. Pieszy nie ma pierwszeństwa przed pojazdami. Podobna sytuacja była w przypadku potrącenia rowerzystki. Nie było żadnego oznakowania ścieżki rowerowej. Tym samy kierowca nie mógł się spodziewać jadącego roweru w tym miejscu, a rower poruszał się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego!