Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 września 2023 imieniny: Aurelii, Władysława

Już niedługo

XII Dni z Aniołami image
XII Dni z Aniołami, 29.09.2023, 10:30, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Radzyń Podlaski. Nieuwaga nie popłaca.

Piotr Matysiak   
poniedziałek, 18 października 2010 10:19

Passat po kolizji

Dzisiaj około godziny 8.00 na ulicy Wyszyńskiego doszło do kolizji z udziałem dwóch aut.

Przed przejściem dla pieszych zatrzymała się kobieta prowadząca VW Vento, aby przepuścić przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Manewru tego nie dostrzegł niestety jadący z tyłu kierowca. Jego VW Passat z dużym impetem uderzył w stojące przed przejściem Vento. Na szczęście mężczyzna przechodzący przez przejście w porę zauważył zbliżające się niebezpieczeństwo i momencie zderzenia, dokonując ekwilibrystycznego cudu (widziałem na własne oczy) przeskoczył nad maską samochodu popchniętego przez Passata. Dzięki temu mogę napisać: Cała trójka uczestników nie doznała poważniejszych obrażeń.

P.S. A jeszcze wczoraj dodałem komentarz do artykułu „Ach te kobiety”. Wszystko wskazuje na to, że panie są faktycznie bardziej ostrożne niż panowie kierowcy… I na koniec tradycyjny, jesienny „przypominek”: Drodzy kierowcy. Mamy drugą połowę października. Widoczność jest nie najlepsza, samopoczucie też, a będzie jeszcze gorzej.. Zwracajmy baczniejszą uwagę na to, co się przed nami dzieje. To już drugie zdarzenie na przejściu dla pieszych w ciągu kilku dni. I na koniec dobra rada. Jeżeli zatrzymujemy się przed przejściem, czy skrzyżowaniem – zresztą, gdziekolwiek -SPOGLĄDAJMY W LUSTERKO WSTECZNE. Jest to zasada ograniczonego zaufania. Jeżeli zobaczymy w nim nadjeżdżający pojazd (którego kierowca dziwnym trafem nie zwalnia!!!) zawsze mamy jakieś małe pole manewru. Możemy ruszyć do przodu, uciec w prawo, zatrąbić albo… -dociągnąć pas bezpieczeństwa, zaprzeć o kierownicę i… pomodlić to się już pewnie nie zdążymy.

Na koniec, aby uciąć plotki i domysły – nasz ksiądz, widoczny na zdjęciach, nie był uczestnikiem tego zdarzenia.

{morfeo 512}

 

Komentarze  

 
#1 RE: Radzyń Podlaski. Nieuwaga nie popłaca.jan 2010-10-24 15:35
patrzmy w lusterko wsteczne bo kierowca za nami nie widzi bo patrzy w lusterko wsteczne. i tak bez konca a TY PRZECHODNIU Z DALA OD PRZEJSCIA
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Tuja Szmaragd /Brabant
środa, 20 września 2023
noimage
Usługi w zakresie BHP
poniedziałek, 18 września 2023
noimage
Remonty
czwartek, 14 września 2023