Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Chciała sprzedać płaszcz. Z konta straciła pieniądze

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 27 września 2022 17:00

Chciała sprzedać płaszcz. Z konta straciła pieniądzeWczoraj do radzyńskich funkcjonariuszy zgłosiła się 31-letnia mieszkanka gminy Kąkolewnica.

Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że padła ofiarą oszustwa. Jak się okazało kobieta na serwisie ogłoszeniowym „Vinted” wystawiła na sprzedaż płaszcz. Po chwili otrzymała wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem wystawionego towaru.

Następnie otrzymała informację, która wyglądała jak wiadomość systemowa, iż płatność się powiodła, a poniżej znajdowało się zdjęcie płaszcza oraz dane osoby do wysyłki. W przesłanej wiadomości znajdowała się również informacja „Jak tylko środki zostaną zaksięgowane na Twoim koncie, wyślij towar do nabywcy zgodnie z danymi”.

Poniżej tej wiadomości znajdowała się ikona z napisem „Dalej”. Gdy kliknęła w tą ikoną została przekierowana, jak wówczas myślała, na stronę internetową swojego banku. Na tej stronie wpisała login i hasło po czym na telefon otrzymała SMS-a z banku o dodaniu nowego urządzenia mobilnego. Następnie na stronie banku wpisała hasło. Po kilka minutach zalogowała się na swoje konto bankowe i wówczas zobaczyła, że na koncie posiada tylko drobną sumę pieniędzy, a więc z jej konta została wypłacona kwota niemal 8000 złotych. W historii rachunku widniały dwie wypłaty metodą na BLIK, a także przelew środków na inne konto.

Apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem Internetu. Nigdy nie klikajmy w załączone linki i nie wpisujmy tam swoich danych, loginów i haseł do kont bankowych. Pamiętajmy tylko zdrowy rozsądek może uchronić nas przed utratą oszczędności.

 

Komentarze  

 
#1 nieważne ktobzien 2022-09-28 08:50
Policja nie powinna zajmować się bezmózgowcami tym bardziej, że nie tak dawno także jedna z gminy Kąkolewnica sprzedawała sweterek gdzie straciła pieniądze. Jak się jest analfabetą internetowym to nie należy szpanować i udawać kogoś kim się nie jest. Młodzi ludzie wstyd !

Muszę jeszcze dodać, że jest wszędzie tyle ostrzeżeń nawet na tych stronach aby uważać ale to przecież groch o ścianę.
 
 
#2 policja ?waluś 2022-09-28 11:57
policja winna coś zrobić z ,,troskiliwymi mamusiami które pociechy najchętniej wwiozły by do klasy ,co się dzieje 0k0ło 8 na ul Sitkowskiegom i Powstania Styczniowego ? czy czekają na tragedię ? do tego dochodzi parkowanie aut przy hurtowni warzyw ,wysadzanie dzieciaków na przejśiu na ul Sitkowskiego itd czy naprawdę wszystkie dzieci to inwalidzi i muuszą być wwożone do klasy ? ostrzegam i nie chcę tragediiStraż miejska zlikwidowana a funkcję miała przejąć policja ?
 
 
#3 PopieramRadzyniak79 2022-09-28 20:02
Niestety w tych czasach robi się kaleki z dzieci zeby codziennie wozic kilometr do szkoly. Z drugiej strony chyba paliwo noe jest az tak drogie.
 
 
#4 furmankaBycy 2022-10-01 00:26
@Wuk np. wozi furmanka tylko jego kon sadzi zbyd duze kloce na ulicy wiec stanowi zagrozenie. jak kon nie jest sprawny to uzywa taczki bo chce byc dalej ekologiczny.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

PÅugi 2
Pługi 2
piątek, 05 kwietnia 2024
noimage
Pokój do wynajęcia
wtorek, 16 kwietnia 2024
noimage
Sprzedam
niedziela, 14 kwietnia 2024