Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 czerwca 2024 imieniny: Bogny, Florentyny

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Miał 3 promile i kierował ciężarówką!

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
czwartek, 19 maja 2022 17:00

Ciężarówka, którą jechał pijany RosjaninDzięki prawidłowej reakcji świadka zatrzymany został 31-letni obywatel Rosji, który pijany jechał ciężarówką z 20-tonowym ładunkiem. Mężczyzna o mały włos nie doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. 

32-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica jadąc autem z rodziną drogą krajową numer 19 zwrócił uwagę na niepewnie poruszający się po drodze samochód ciężarowy marki Mercedes Actros z naczepą.

Kierujący tirem zjechał na przeciwległy pas zmuszając mężczyznę do gwałtownego hamowania. By nie doszło do zderzenia,  32-latek musiał zjechać na pobocze. Podejrzewając, że kierowca ciężarówki może być nietrzeźwy, szybko zawrócił i pojechał za nim. Powiadomił też o zdarzeniu dyżurnego radzyńskiej komendy.

Kiedy w miejscowości Grabowiec kierujący tirem zjechał na zatoczkę autobusową, ten moment wykorzystał 32-latek. By uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę, wszedł do kabiny kierowcy i zabrał kluczyki. 

Policjanci na miejscu sprawdzili stan trzeźwości kierującego tirem 31-letniego obywatela Rosji. Badanie potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo w kabinie ciężarówki mundurowi znaleźli butelki po alkoholu.

Zawodowy kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu będą z nim przeprowadzane dalsze czynności procesowe. Za popełnione przestępstwo funkcjonariusze zatrzymali 31-latkowi prawo jazdy. Mężczyźnie grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wnętrze pojazdu

 

Komentarze  

 
#1 RE: Miał 3 promile i kierował ciężarówką!FarciarzPL 2022-05-20 22:38
chyba komuś w głowie po(...)o się ruskie w Polsce nie pracują ruskie samochody do Polski nie mogą wjeżdżać białorusy pracują
 
 
#2 Zestaw miał rejestracje LitweskieMESJASZ_999 2022-05-24 18:46
Mozę i rosjanin ale auto było na Litwie zarejestrowane. Byłem Naocznym świadkiem
 
 
#3 Nolipniak 2022-05-25 10:42
Podono dostal 3 miechy aresztu
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
4× Kołpak Jestic 14" Srebrny
sobota, 08 czerwca 2024
noimage
Młode króliki
piątek, 14 czerwca 2024
Drzewka Tlenowe
Drzewka Tlenowe
wtorek, 18 czerwca 2024