Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 września 2023 imieniny: Tomasza, Maurycego

Już niedługo

Koncert Muzyki Polskiej image
Koncert Muzyki Polskiej, 24.09.2023, 16:30, sala kina ORANŻERIA
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Miał 2,5 promila i wsiadł za kółko

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 24 maja 2022 06:00

Rozbite audiUderzeniem w ogrodzenie posesji zakończyła się jazda dla 39-letniego kierującego audi.

Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie wykazało w jego organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Policjantom tłumaczył, że wypił tylko jedno piwo, a panowanie nad autem stracił tylko dlatego, że w trakcie jazdy korzystał z telefonu komórkowego.

Do zdarzenia doszło w piątek w miejscowości Wólka Zdunkówka. Kierujący samochodem audi A6, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Kiedy na miejsce przyjechali mundurowi, zastali mocno uszkodzony samochód oraz zniszczone metalowe ogrodzenie. Na szczęście kierowcy nic się nie stało.

Z pewnością bardzo ważny okazał się w tym zdarzeniu pewien fakt. Okazało się bowiem, że 39-letni mieszkaniec gminy Wohyń był kompletnie pijany. Badanie wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył mundurowym, że wypił tylko jedno piwo i wracał do domu, a panowanie nad samochodem stracił tylko dlatego, że korzystał z telefonu komórkowego w trakcie jazdy.

Teraz 39-latek odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

Rozbite audi

 

Komentarze  

 
#1 hmmJasio 2022-05-24 10:25
Generalnie nikomu, źle nie życzę, ale .... mam dzieci.... i jak czytam, "na szczęście kierowcy nic się nie stało" to mam mieszane odczucia.
 
 
#2 Zgadzam się z przedmówcąfajny20 2022-05-25 07:55
PIJANI KIEROWCY WIOZĄ ŚMIERĆ
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

MEBLE MÅODZIEÅ»OWE I ÅÃÅ»KO
MEBLE MŁODZIEŻOWE I ŁÓŻKO
czwartek, 14 września 2023
Bluzki- 10 zÅ za szt.
Bluzki- 10 zł za szt.
sobota, 16 września 2023
noimage
sprzedam łózko rehabilitacyjne
sobota, 16 września 2023