Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 grudnia 2022 imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

Już niedługo

Repertuar Kina Oranżeria  06.12.2022 image
Repertuar Kina Oranżeria 06.12.2022, 06.12.2022
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Miał zarobić, stracił duże pieniądze

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 11 stycznia 2022 16:00

Uwaga na oszustów!Niemal 150 tysięcy złotych stracił 42-latek z gminy Czemierniki.

Mężczyzna zgłosił się do komendy i poinformował, że w trakcie przeglądania portali społecznościowych zauważył ogłoszenie o możliwości inwestowania na giełdzie.

Zainteresowany ofertą założył konto na platformie inwestycyjnej podając swoje dane oraz numer karty debetowej powiązanej z kontem bankowym.

Po rejestracji, telefonicznie skontaktowała się z nim kobieta informując, że firma, którą reprezentuje zajmuje się inwestycjami na giełdzie. W dalszej rozmowie instruowała 42-latka krok po kroku jakie czynności ma wykonać. Zgodnie z jej namową, mężczyzna wykonał wszystkie polecenia i dokonał przelewu pieniądzy na wskazane konto.

Następnie ze zgłaszającym skontaktował się mężczyzna mówiący ze wschodnim akcentem i namówił zgłaszającego do wykonania kolejnego przelewu zasilającego środki na inwestycję. Zachęcał również do inwestycji w kryptowalutę i przekonał zgłaszającego do założenia konta na kolejnej platformie inwestycyjnej. Na polecenie rzekomego konsultanta 42-latek zainstalował również aplikację AnyDesk co miało pomóc w procesie rejestracji na nowej platformie. Instruowany wykonał wszystkie polecenie, a także kilkukrotnie dokonywał zasilenia konta na rzekomej platformie.

Niestety kontakt z analitykiem się urwał. Podsumowując inwestycję okazało się, że straty sięgają niemal 150 tysięcy złotych.

Kolejny raz apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie jakichkolwiek usług finansowych lub bankowych. Nie należy również ulegać namowom rozmówców, nie przekazywać im żadnych danych i kodów. Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Tylko rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Miał zarobić, stracił duże pieniądzelukas1 2022-01-12 07:30
No to mamy nowy rekord... głupoty.
 
 
#2 RE: Miał zarobić, stracił duże pieniądzebzien 2022-01-12 09:45
Ludzie !!! Nie do wiary ten człowiek miał czas aby się nad wszystkimi poleceniami złodziei zastanowić bo nie trwało to minutę a on dobrowolnie bez przymusu oddał swoje oszczędności w ich ręce. Przecież to nie był jakiś emeryt tylko czterdziestolatek. Chyba nikt mu nie współczuje.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.