Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2022 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Kolejne oszustwo. Tym razem na akcje koncernu naftowego

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
środa, 08 grudnia 2021 07:00

Oszustwo26 tysięcy złotych straciła mieszkanka Radzynia Podlaskiego, która za namową rzekomego finansisty została zmanipulowana i straciła zgromadzone na koncie pieniądze. 

Do radzyńskiej komendy w poniedziałek zgłosiła się 55-letnia mieszkanka Radzynia Podlaskiego. Kobieta poinformowała mundurowych, że została oszukana przy inwestycji w akcje giełdowe znanego koncernu naftowego. Pokrzywdzona w internecie znalazła ofertę inwestycyjną i postanowiła nawiązać kontakt z jej przedstawicielem poprzez wpisanie swojego numeru telefonu. Od tej pory otrzymywała telefony z propozycjami inwestycyjnymi. Na jedną z takich ofert 55-latka zdecydowała się po namowie rzekomego finansisty, który polecił również zainstalowanie aplikacji.

Sprawca zmanipulował kobietę i nakłonił ją do zrobienia przelewów na konto inwestycyjne, a następnie środki finansowe zostały przelane na inne konta. Dzięki temu z rachunku bankowego kobiety zostało wyprowadzone łącznie 26 tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczają dowody, analizują dane internetowe i poszukują oszustów. Apelujemy o rozsądek i przemyślane decyzje przy lokowaniu oszczędności! Oszuści bezwzględnie wykorzystują chęć szybkiego wzbogacenia się, niewiedzę, naiwność, brak zabezpieczeń w komputerach czy łatwowierność osób korzystających z sieci.

 

Komentarze  

 
#1 APELkomentator1233 2021-12-08 11:24
Może radzyńska policja, zamiast zajmować się głupimi oszustwami, wzięłaby się za pomoc w renowacji STADIONU miejskiego? No i oczywiście pomogła w zadaszeniu trybun.
Weźcie się do roboty :lol:
 
 
#2 Do #1Radzyniak79 2021-12-08 12:53
A po co się przemeczac? Przecież lepiej posiedzieć w radiowozie w krzakach z kebabem przy netflixie ????
 
 
#3 stadionpaweł 2021-12-09 08:29
Podobno jak wejdzie nowy nieład to nasz kochany duży rynek mają przenieść na murawę stadionu. Do tego zadaszą stoiska dla handlujących :)
 
 
#4 nie ważne ktobzien 2021-12-09 12:28
Policja nigdy ale to nigdy nie powinna zajmować się bezmózgowcami którzy na byle telefon udostępniają swoje dane i nie tylko. A Ty Radzyniaku 79 jesteś strasznym człowiekiem i dobrze, że nie piastujesz żadnego stanowiska, które dawałoby ci chociaż odrobinę władzy. Być może dlatego jesteś taki podły bo jesteś nikim i nic nie możesz.
 
 
#5 RE: Kolejne oszustwo. Tym razem na akcje koncernu naftowegopioter 2021-12-09 13:49
A która szkoła uczy sposobów manipulacji i obrony przed manipulacją? Kto uczy że są słowa klucze które mają za zadanie skłonić osobę do konkretnego działania. Musicie mi uwierzyć że nie ma takich zajęć ani w szkołach podstawowych ani w średnich. Jedynie na zajęciach z psychologii i kursach specjalistycznych tego uczą.
 
 
#6 bzien a może błazenRadzyniak79 2021-12-09 17:45
A ty bzien pewnie z policji jesteś. Weź się za robotę.
 
 
#7 koszmar jakiś :)Jacek Skarga 2021-12-09 19:17
Ludzie, jak nie macie nic do powiedzenia, to nie piszcie tych durnowatych komentarzy.
 
 
#8 CryptoBycy 2021-12-11 04:58
niedługo zaczna pisać ile to ludzi straciło kase na Crypto. Tylko czekać jak się pojawi pisk i ujadanie. znając życie to ten co zachęcał miał wschodni akcent, zdalnie przejął władze nad kompem i po prostu przelał sobie środki. to juz nie laska pójść do banku i się dowiedzieć jak można akcje kupic. po co - pewnie za daleko. Sa owce i barany to ktoś je po prostu strzyze.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.