Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2022 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Już niedługo

Repertuar Kina Oranżeria 12.-16.08.2022 image
Repertuar Kina Oranżeria 12.-16.08.2022, 15.08.2022
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Ukrywał się 18 lat. Znaleźli go w NIemczech

KWP Lublin / komisarz Andrzej Fijołek   
sobota, 27 listopada 2021 13:00

Robert M. ps. SzopenPoszukiwany 58-letni Robert M. pseudonim Szopen został zatrzymany na terenie Niemiec po informacjach od policjantów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób. Ukrywał się przed organami ścigania od 18 lat. Jest podejrzany za udział w rozboju z użyciem broni, podczas którego sprawcy wykazali się dużym okrucieństwem łamiąc kości i wybijając zęby pokrzywdzonym. Był poszukiwany na podstawie 3 listów gończych i Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Poszukiwany 58-latek był w przeszłości karany i skazany na karę 2 lat pozbawienia wolności za przechowywanie fałszywych banknotów. Policjanci podczas przeszukania ujawnili około 40 podrobionych banknotów. Były to głównie złotówki ale ujawniono też dolary amerykańskie i funkcjonujące wówczas marki niemieckie.

Odbywał również karę pozbawienia wolności za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego jednak podczas przerwy w wykonywaniu kary nie powrócił do aresztu. Zamiast tego kilka miesięcy później (dokładnie w lipcu 2003 roku) brał udział w napadzie na rodzinę zamieszkałą w gminie Wohyń (powiat radzyński) Wspólnie z ustalonymi osobami brutalnie pobili pokrzywdzonych m.in. ojca i syna oraz pozostałych członków rodziny. Sprawcy domagali się wydania pieniędzy. Podczas napadu byli bardzo brutalni. Zadawali obrażenia m.in. pięściami oraz kijem łamiąc kości i wybijając zęby. Zrabowali wówczas 46 tysięcy dolarów.

Zatrzymanie

Po napadzie Robert M. ukrywał się na terenie rożnych krajów europejskich. Poszukiwania prowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej a następnie także ich koledzy z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób z KWP w Lublinie. Ich wspólne ustalenia wskazywały, że poszukiwany przebywa na terenie Niemiec. Mężczyzna jednak wprowadzał w błąd funkcjonariuszy niemieckich i w trakcie legitymowania podawał dane swojego brata. Policjanci zajmujący się poszukiwaniami ustali więc miejsce pobytu obu braci jednoznacznie wskazując, który z nich przebywa w Niemczech. Przy współpracy z policjantami z Komendy Głównej Policji informacje zostały przekazane stronie niemieckiej. Po zatrzymaniu i rozpatrzeniu sprawy Sąd w Niemczech wyraził zgodę na ekstradycję poszukiwanego do Polski.

Zatrzymanie

58-latek odpowie za przestępstwa popełnione w przeszłości. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Komentarze  

 
#1 siemagenerał34 2021-11-28 15:58
siema ziomuś. dobrze ze zyjesz :)
 
 
#2 kolejny Lokalny GAGATEKBycy 2021-12-11 05:34
bezwzględne PUDLO a w pudle praca fizyczna 6 dni w tygodniu po min 9 godz. aż zarobi na swoje utrzymanie w więzieniu, na koszty wszelkich spraw i jego sciągania oraz odda kase tego co okradł w Wohyniu a potem wypłaci mu odszkodowanie. Siedzi dotąd aż wszystko spłaci. Proponuje go dać do kopania rowów pod via Carphatia. Jak go zobaczę to od razu przymuszę do przekopania mi ogródka albo kumple przekopia mu xD.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.