Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 stycznia 2022 imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Awanse w radzyńskiej Komendzie z okazji Święta Policji

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 19 lipca 2021 05:00

Święto PolicjiUroczysta zbiórka z okazji Święta Policji odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Podczas akademii funkcjonariusze otrzymali nominacje na wyższe stopnie policyjne. Przedstawiciele zaproszonych gości na ręce komendanta radzyńskiej jednostki przekazali gratulacje wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji dziękując za pomoc niesioną mieszkańcom powiatu.

W tym roku obchodzimy 102 rocznicę powstania Polskiej Policji. 24 lipca to dla wszystkich policjantek i policjantów nieprzypadkowa data. Tego dnia w 1919 roku powołano Policję Państwową, która stała na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Upamiętnieniem tego wydarzenia radzyńscy funkcjonariusze uczcili w miniony piątek swoje święto, na którym gościli przedstawicieli samorządów.

Zaproszonych gości, przywitał Komendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim inspektor Zbigniew Krzos, następnie odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektora Artura Bieleckiego. W swoim przemówieniu inspektor Zbigniew Krzos gratulował wszystkim awansowanym policjantom oraz dziękował funkcjonariuszom za pełnioną służbę życząc dalszej wytrwałości w codziennych obowiązkach. Komendant Powiatowy podkreślił jednocześnie wagę współpracy Policji z władzą samorządową, prokuraturą oraz działającymi na terenie powiatu służbami i instytucjami.

Podczas uroczystości wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie służbowe. Łącznie awansowanych zostało 28 policjantów w tym 1 przedterminowo. W korpusie oficerów awans otrzymało 2 funkcjonariuszy, w korpusie aspirantów 19 funkcjonariuszy, zaś w korpusie podoficerów 7 mundurowych.

Podczas obchodów święta Policji, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Lublinie w dowód uznania wyróżnił funkcjonariuszy radzyńskiej jednostki. Z rąk wiceprzewodniczącego asp. Krzysztofa Adamskiego, 3 policjantów otrzymało medale i odznaczenia związkowe.

Na zakończenie przedstawiciele zaproszonych gości na ręce komendanta radzyńskiej jednostki przekazali gratulacje wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom policji dziękując za pomoc niesioną mieszkańcom powiatu.

210719-policja-1210719-policja-2210719-policja-3

 

Komentarze  

 
#1 żenadopolicjaRadzyniak79 2021-07-19 15:54
Tak, tylko sobie awanse dają a tylko siedzą w krzaczorach z telefonikami i kebabami. (...) im już przyrosły do siedzeń i żaden się nie ruszy np. osiedlem czy ścieżką żeby upomnieć małolatów, którzy po piwku drą japy i obrażają ludzi. Ale jak się źle zaparkuje to moment są po kasę. Za co my im płacimy z naszych podatków?
 
 
#2 płacąradzyniak13 2021-07-20 19:49
za przecieranie szklanej kuli by w niej zobaczyć małolaty za blokami albo na ścieżce pod Spomlekiem. Malkontencie dzwoniłeś że coś się dzieje czy czekałeś na telepatię?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.