Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 lutego 2021 imieniny: Aleksandra, Mirosława * 1927 - Ustanowienie "Mazurka Dąbrowskiego" hymnem państwowym

Już niedługo

Kiermasz dla Antosi image
Kiermasz dla Antosi, 21.03.2021, 14:00, Radzyński Ośrodek Kultury
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Wjechał do rowu. Prowadził pod wpływem marihuany

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 01 lutego 2021 06:00

Znaleziony u 20-latka suszZa posiadanie środków odurzających i kierowanie BMW pod ich działaniem trafił do policyjnego aresztu 20-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski.

W miniony piątek około godziny 19:00 dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze K-19 w rejonie skrzyżowania z ulicą Płudzińską w Radzyniu Podlaskim. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że 20-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski kierując BMW stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Z przeprowadzonego badania wynikało, że mężczyzna był trzeźwy, ale jak się okazało kierował samochodem będąc pod działaniem środków odurzających. Obecność narkotycznych substancji w organizmie potwierdziło badanie, któremu został poddany.

W związku z zaistniałą sytuacją od mężczyzny została pobrana krew do badań w celu szczegółowego ustalenia stężenia środków odurzających. Młodzieniec posiadał również w portfelu marihuanę.

20-latek został zatrzymany i następnego dnia usłyszał zarzuty. Policjantom tłumaczył, że chciał tylko sprawdzić, jak działa marihuana. Jak powiedział, myślał, że usuwa się z organizmu w podobnym tempie co alkohol.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem pod działaniem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierujący musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata. 20-latek odpowie również za posiadanie marihuany.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.