Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 września 2020 imieniny: Faustyny, Filipiny

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Trzymał psy przy belach słomy

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 11 sierpnia 2020 11:32

Tu przywiązane były psyPrzetrzymywał swoje psy w szczerym polu, bez schronienia, uczepione na łańcuchach przy belach słomy.

Jak informuje Policja, wczoraj w późnych godzinach popołudniowych radzyńscy policjanci wspólnie z przedstawicielkami stowarzyszenia „Empatyczni” z Radzynia Podlaskiego sprawdzili warunki przetrzymywania psów, które mogły być trzymane w nieodpowiednich warunkach bytowych.

W sąsiedztwie jednego z gospodarstw na terenie gminy Wohyń, w polu przy belach słomy ujawniono dwa psy uczepione na łańcuchach, bez obroży. Przy zwierzętach brak było pojemników na karmę, ponadto w ustawionych wiaderkach była zanieczyszczona woda, której zwierzęta nie piły.

Zwierzęta nie posiadały schronienia od warunków atmosferycznych.  40-letni właściciel czworonogów obecny był w gospodarstwie.

Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Komentarze  

 
#1 RE: Trzymał psy przy belach słomypanter 2020-08-12 08:41
Właściciel nie powinien być karany więzieniem, tylko dołączeniem do swoich psów. Bardzo dobrze, że takie zachowania są ujawniane. Stowarzyszenie niech się zaopatrzy w lornetki i przespaceruje się po okolicznych miejscowościach i wtedy ujawnią więcej przypadków.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.