Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 września 2018 imieniny: Faustyny, Filipiny

Już niedługo

REPERTUAR KINA
REPERTUAR KINA "ORANŻERIA" 21.-23.09.2018, 21.09.2018
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Za nami 10-lecie Radzyniaków!

Michał Maliszewski   
wtorek, 10 października 2017 07:00

Radzyniacy na sceniePiosenką „Taki dzień się zdarza raz” zespół wokalny „Radzyniacy” otworzył niedzielny koncert, 8 października w radzyńskiej Oranżerii.

Był to dla nich bardzo ważny koncert - jubileusz 10-lecia istnienia. Wydarzenie poprowadziła Ewa Śliwińska. – Chór Radzyniacy w trakcie tych 10 lat swojej działalności zorganizował 7 dużych koncertów dla mieszkańców naszego miasta – mówiła prowadząca. – Przypomnę takie tytuły jak: "Arena śląskich szlagrów", "W klimatach jesieni", "Lata XX, XXX". Naliczyłam też około 100 występów z okazji imprez kulturalnych na terenie miasta, gminy, powiatu, województwa, a nawet całej Polski. Zespół ma na swoim koncie liczne nagrody oraz wyróżnienia – mówiła.

Oprócz na Radzyniaków na scenie wystąpiły zespoły z nimi zaprzyjaźnione, czyli: zespół "Jubilat" z Kraśnika, "Ale baby" z Berezy, zespół wokalny "Relaks" z Kozienic, kapela i zespół ludowy "Wiśniewiacy" z Wiśniewa, "Nas troje" z Przychodów, solistka Bożena Korzej z Lublina, zespół działający przy kole regionalnym w Białej k. Radzynia oraz Natalia i Michał Danilczuk.

Wśród słuchaczy znaleźli się: starosta radzyński Lucjan Kotwica, wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, burmistrz Jerzy Rębek, radny miejski Robert Mazurek, prezes LGD Zapiecek Katarzyna Krupska-Grudzień, dyrektor SP ZOZ Marek Zawada, prezes GFN Jan Brożek, dyrektor ROK Paweł Żochowski, prezes PUK Sławomir Sałata oraz dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Tadeusz Sławecki.

Była to 4-godzinna muzyczna uczta, którą mamy nadzieję Radzyniacy niedługo powtórzą. Zapewne usłyszymy ich na zbliżającym się wielkimi krokami Kolędobraniu. Czekamy!

Warning: No images in given directory. Please check the directory!

Debug: given directory - https://iledzisiaj.pl/images/stories/aktualnosci-17/171008-radzyn

 

Komentarze  

 
#1 RE: Za nami 10-lecie Radzyniaków!blank74 2017-10-10 10:55
Koncert był piękny.
A przy okazji koncertu był witany prezes PUK jak to z nim jest.Czy On jest,czy był,czy był i znowu jest.Bo jakoś to ucichło a nawet w telewizji mówili że mają go odwołać.???????
 
 
#2 ObserwatorPal 2017-10-12 07:24
To był ładny koncert ale nie wykonaniu RADZYNIAKÓW zespół ten był tylko tłem dla zespołów zaproszonych z Lublina, Kraśnika, Wiśniewa, Kozienic i innych.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.