Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2024 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

Już niedługo

Sportowy Dzień Dziecka image
Sportowy Dzień Dziecka, 02.06.2024, 14:00, Park Miejski
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Usta milczą, dusza śpiewa - Sylwestrowy koncert

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 04 stycznia 2010 13:00

Usta milczą, dusza śpiewa...

"Koncert dał nam możliwość spędzenia wolnego czasu w fajnej atmosferze.

Myślę, że w przyszłości powinny być organizowane imprezy w podobnym stylu, dla tych którzy nie wybierają się na bankiety i bale, a nie chcą przesiedzieć całego wieczora przed telewizorem. Cała przyjemność była po stronie odbiorców. Moim zdaniem artyści byli bardzo dobrzy, paniom bardzo podobały się kreacje, szczególnie pani Samson, która była nie tylko solistką, ale także konferansjerką, która tych kreacji miała sporo. Należy również powiedzieć, że pan poseł Sławecki, któremu należą się duże podziękowania i uznanie za ten koncert, popisał się swoimi możliwościami wokalnymi - i wstydu nie przyniósł. Duże brawa." - opowiedział nam swoje wrażenia po Sylwestrowym koncercie "Usta milczą, dusza śpiewa" p. Bogdan Sozoniuk.

O kilka słów komentarza poprosiliśmy jednego ze współorganizatorów - p. Piotra Sławeckiego:

"Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania koncertem wśród radzyńskiej, i nie tylko, publiczności. Halę przy ul. Sikorskiego wypełniło bowiem ponad 900 osób. Wieczór rozpoczęliśmy licytacją przedmiotów na rzecz operacji serca chorej dziewczynki – Natalki Połynko. Aukcję poprowadził Marcin Duszek - radny powiatu bialskiego. Udało się nam zebrać 5 000 zł (z brakujących 15 000). Radzynianie chętnie licytowali fanty, niekiedy podbijając cenę. Po licytacji młodzi soliści pod opieką niezawodnej Hanny Samson i przy akompaniamencie brzeskich filharmoników pod batutą Aleksandra Sosnowskiego wprowadzili radzyńską publiczność w świat najpiękniejszych arii i duetów operetkowych, musicalowych, walców i polek J. Straussa. "Wielka sława to żart", „Brunetki, blondynki" Jana Kiepury, „Usta milczą, dusza śpiewa", „O sole mio"."

Popisy śpiewaków oraz niespodziewany występ posła Sławeckiego wzbudziły aplauz publiczności. Punktualnie o północy wystrzeliły korki od szampana i zebrani zaczęli składać sobie życzenia noworoczne. Obecni na koncercie: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski, oraz Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski – Witold Kowalczyk skierowali noworoczne słowo do zebranych, informując jednocześnie o „prezencie" na 2010 rok, jakim będzie rozpoczęcie budowy krytej pływalni, która ma powstać obok hali sportowej, przy dofinansowaniu ze środków UE.

Wystąpili:

Soliści: HANNA SAMSON sopran, ROKSANA MAJCHROWSKA sopran, JUSTYNA SAMBORSKA sopran, PIOTR KOPROWSKI tenor, JAKUB OCZKOWSKI tenor, PIOTR HALICKI baryton.

Muzycy Białoruskiej Orkiestry Symfonicznej z Brześcia pod dyr. Aleksandra Sosnowskiego

Organizatorzy:

Poseł na Sejm RP Tadeusz Sławecki, Radzyński Ośrodek Kultury i Rekreacji, Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego

{morfeo 226}

{morfeo 227}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.