Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 czerwca 2024 imieniny: Pauliny, Tomasza

Już niedługo

Polsko-ukraiński piknik rodzinny image
Polsko-ukraiński piknik rodzinny, 23.06.2024, 15:00
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Tutaj są po prostu fajni ludzie - pierwszy spot reklamowy Radzynia Podlaskiego

Anna Kowalczyk   
wtorek, 23 sierpnia 2011 00:00

 

94 sekundy – tyle liczy sobie pierwszy w historii spot reklamujący nasze miasto. To opowieść o białym niedźwiadku, który zastanawia się dlaczego Radzyń jest wyjątkowy. Na końcu dochodzi do wniosku, że tym co nas wyróżnia są … Sprawdźcie sami oglądając pracę 4 kreatywnych nastolatków. 

Spot reklamowy jest efektem warsztatów filmowych, które odbywały się od 16 do 20 sierpnia. Zajęcia zorganizowało Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury "Stuk-Puk". – Reklama jest zrobiona po amatorsku, ale zauważa pewne aspekty widziane subiektywnie przez młodzież bardzo spostrzegawczym okiem. Wydaje mi się, że nie jest pretensjonalna. Na pewno jest zabawna, z wykorzystaniem ciekawych technik animacji filmowych – ocenia Jakub Jakubowski prezes stowarzyszenia. 

Podziękowania, prezenty, gratulacje, brawa...W projekcie wzięły udział 4 osoby: Agnieszka Kozieł, Adrian Jung, Mateusz Smolarz, Beata Chromik. Przez 5 dni pracowali pod okiem instruktorów (Dariusz Siemieński, Jakub Jakubowski, Michał Oleksiej) poznając tajniki reklamy, montażu oraz efektów filmowych. – Gdy dowiedziałem się, że jest pomysł na stworzenie reklamy naszego miasta, nie wahałem się i wziąłem w tym udział – mówi Mateusz współtwórca spotu. Jak robi się taką reklamę?  - Scenariusz powstał w pocie czoła. Zbieraliśmy materiały filmowe na ulicach naszego miasta. Powstały tez fajne efekty specjalne, animacje – opowiada Darek Siemieński. Natomiast zdaniem Mateusza nie jest to trudne zdanie, ale potrzebne są zaangażowanie i przede wszystkim kreatywność. – Podczas pierwszego spotkania ustaliliśmy co chcemy nakręcić, następnym razem ułożyliśmy scenariusz i zajęliśmy się kręceniem. Kolejne dni to montaż i podkładanie muzyki – opowiada chłopak. – Ja animowałem miśka występującego w tej reklamie, montowałem kilka scen i kręciłem – przyznaje. I tak przy skromnym budżecie czwórce młodych ludzi udało się stworzyć coś naprawdę interesującego. Każda miejscowość ma swoje charakterystyczne walory, wystarczy je wydobyć i umiejętnie zaprezentować. Dlatego w spocie zaprezentowano to, z czego według autorów możemy być dumni. – Reklama jest o białym misiu, który zastanawia się, co w Radzyniu jest fajnego. Na końcu reklamy dochodzi do wniosku, że najcenniejsi w naszym mieście są ludzie, którzy budują atmosferę Radzynia – mówi z uśmiechem Mateusz. Krótki film będzie rozpowszechniony za pomocą internetu. – W ten sposób chcemy zachęcić ludzi, żeby przyjeżdżali tutaj, do naszego miasta – tłumaczy chłopak. 

Premiera reklamy miała miejsce podczas niedzielnego finału IV edycji „Ramoli”. Ci, którzy ją obejrzeli wyrażali bardzo pozytywne opinie. A co Wy sądzicie o efekcie pracy radzyńskiej młodzieży?

 

Komentarze  

 
#21 bravomiranda 2011-08-25 12:01
Spot jest zabawny,bezpretensjonalny i świeży.Super fajni młodzi ludzie go zrobili.Tylko pogratulować i chwalić.A malkontentów zapraszamy do pokazania swoich możliwości:)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Wyrzucanie obornika
Wyrzucanie obornika
piątek, 21 czerwca 2024
Kurtka zimowa mÄska L
Kurtka zimowa męska L
wtorek, 18 czerwca 2024