Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 lipca 2024 imieniny: Małgorzata, Ernest, Henryk

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Szukali Pikasa tworząc pocztówkę Radzynia

Katarzyna Wodowska   
poniedziałek, 11 lipca 2011 09:00

Trzecie PikasyJuż po raz trzeci Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury Stuk- Puk zorganizowało spotkania artystyczne pod hasłem „Szukamy Picasa”. W ramach tego przedsięwzięcia w niedzielę (10 lipca) powstała mozaika przedstawiająca jedną z bram pałacowych. Chętni mogli również uczestniczyć w warsztatach fotografii otworkowej.

Zajęcia plenerowe rozpoczęły się o 10.00. Na dziedzińcu pałacowym zebrała się grupa dzieci , młodzieży i towarzyszących im dorosłych, którzy podjęli wyzwanie stworzenia mozaiki przedstawiającej fragment Pałacu Potockich. – Chodzi o to, abyśmy wspólnie, bez użycia farb czy kredek, zrobili pocztówkę Radzynia – wyjaśnił Jakub Jakubowski jeden z instruktorów. Uczestnicy zadania mogli używać materiałów, które oferowała im otaczająca przyroda. Do dyspozycji mieli wszystko, co znaleźli. Zbierali liście, kwiaty, owoce, żołędzie, szyszki, ale również żwir, kamienie, patyki, papierki czy szkiełka. Po zebraniu „skarbów” rozpoczął się proces tworzenia dzieła. Każdy miał swój udział w powstaniu mozaiki. Efekty tej zabawy ze sztuką możecie zobaczyć na zdjęciach.

Tuż po zajęciach plenerowych wszyscy chętni mogli w Galerii Trzy Okna poznać tajniki fotografii otworkowej (camera obscura). Warsztaty poprowadził Dariusz Dorosz. Każdy uczestnik wyszedł z tych zajęć bogatszy o nową wiedzę i „uzbrojony” we własnoręcznie zrobiony aparat fotograficzny! Teraz przez tydzień będą powstawać zdjęcia, które w pełnej krasie będzie można obejrzeć 17 lipca podczas kolejnej części warsztatów.

Przypominamy, że kolejne zajęcia artystyczne w ramach III spotkań „Szukamy Picasa” odbędą się 17 lipca (niedziela) o godz. 10.00. Dwie godziny później Darek Dorosz dokończy zajęcia z fotografii otworkowej.

{morfeo 852}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Altanka
wtorek, 02 lipca 2024
alarm wÄdkarski
alarm wędkarski
wtorek, 02 lipca 2024