Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2024 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

Już niedługo

Sportowy Dzień Dziecka image
Sportowy Dzień Dziecka, 02.06.2024, 14:00, Park Miejski
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Międzynarodowy Dzień Teatru... po ulańsku 2020 wirtualnie

Barbara Burdon   
poniedziałek, 30 marca 2020 12:17

Dzień teatruMiędzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w 1961 roku dla upamiętnienia otwarcia 27 marca 1957 roku Paryskiego Teatru Narodów.

Tradycyjnie, co roku w Międzynarodowy Dzień Teatru wygłaszane jest orędzie przygotowane przez wybitną osobowość świata teatralnego, tłumaczone na 20 języków… i orędzie polskie. Przesłania te odnoszą się do aktualnej kondycji sztuki dramatycznej w kontekście bieżącej sytuacji politycznej i światowych kryzysów. Kto skieruje do nas tegoroczne orędzie… i jak ono zabrzmi w sytuacji gdy teatr został pozbawiony realnej czasoprzestrzeni zamykającej się w „TU” i „TERAZ” ?

Gminny Ośrodek Kultury przygotowywał kolejne wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, którego różnorodny program miał potrwać około trzech godzin.  Znalazły się w nim ulańskie prapremiery i występy zaproszonych zespołów i osobowości. Pozostało to jednak w sferze konceptualnej. Przyjęliśmy jedynie możliwą w tych okolicznościach formę zaznaczenia ważności MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu cyfrowego monodramu w wykonaniu Rafała Nurzyńskiego, który zdobył wiele nagród  i wyróżnień a przede wszystkim wiele słów uznania od publiczności i praktyków sztuki teatru… za prawdziwość przekazu i świadomość warsztatu teatralnego.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Rower damka dosłownie NOWY
czwartek, 16 maja 2024
noimage
Korepetycje matematyka
poniedziałek, 27 maja 2024