Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 marca 2023 imieniny: Feliksa, Pelagii | 2001 - Upadek stacji kosmicznej „Mir”

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Międzynarodowy Dzień Teatru... po ulańsku 2020 wirtualnie

Barbara Burdon   
poniedziałek, 30 marca 2020 11:17

Dzień teatruMiędzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w 1961 roku dla upamiętnienia otwarcia 27 marca 1957 roku Paryskiego Teatru Narodów.

Tradycyjnie, co roku w Międzynarodowy Dzień Teatru wygłaszane jest orędzie przygotowane przez wybitną osobowość świata teatralnego, tłumaczone na 20 języków… i orędzie polskie. Przesłania te odnoszą się do aktualnej kondycji sztuki dramatycznej w kontekście bieżącej sytuacji politycznej i światowych kryzysów. Kto skieruje do nas tegoroczne orędzie… i jak ono zabrzmi w sytuacji gdy teatr został pozbawiony realnej czasoprzestrzeni zamykającej się w „TU” i „TERAZ” ?

Gminny Ośrodek Kultury przygotowywał kolejne wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, którego różnorodny program miał potrwać około trzech godzin.  Znalazły się w nim ulańskie prapremiery i występy zaproszonych zespołów i osobowości. Pozostało to jednak w sferze konceptualnej. Przyjęliśmy jedynie możliwą w tych okolicznościach formę zaznaczenia ważności MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu cyfrowego monodramu w wykonaniu Rafała Nurzyńskiego, który zdobył wiele nagród  i wyróżnień a przede wszystkim wiele słów uznania od publiczności i praktyków sztuki teatru… za prawdziwość przekazu i świadomość warsztatu teatralnego.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.