Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 stycznia 2023 imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Nie jest dobrze. Alfa przegrała szósty mecz z rzędu

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 13 listopada 2012 21:24

Przy stole Anton SopolewPo ubiegłym, doskonałym sezonie i wysokiej pozycji w Superlidze, w tej rundzie Alfa zawodzi.

Rozegrane przed własną publicznością we wtorkowy wieczór spotkanie, potwierdziło nie najlepszą kondycję radzyńskiej drużyny. W meczu z siódmym zespołem w tabeli polegli 0:3, pokonani przez drużynę Condohotels Ostróda Morliny. Podobnie zakończyły się także wszystkie poprzednie spotkania, chociaż jak twierdzi trener Wierzchowski - Chłopcy grają na treningach tak jak trzeba. Trenują, pracują i przygotowują się, ale myślę że swoje robi jednak brak doświadczenia na tym poziomie.

Alfa jako jedyny klub w ekstraklasie miała dwóch reprezentantów na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, rozgrywanych w lipcu w Poznaniu. Wystąpił tam Anton Sopolew i Łukasz Nadolski. - Grali tam z 21-latkami i młodszymi, nie sprawdzają się jednak z bardzo doświadczonymi, renomowanymi zawodnikami. Myślę, że presja grania z "asami" z najwyższej ligi w kraju ma duże znaczenie - uważa trener radzyńskiego zespołu.

Lekarstwem na przerwanie złej passy ma być, zdaniem Wierzchowskiego, odpoczynek psychiczny tenisistów z Radzynia - Myślę, że potrzebna jest dłuższa przerwa, która nastąpi po grudniowej kolejce. Rozegramy wtedy dwa pojedynki - 3 i 4 grudnia. Następna kolejka będzie dopiero w styczniu. Ponad miesiąc przerwy może przynieść odpowiednie nastawienie psychiczne po porażkach.

Do końca rundy zostały już tylko trzy mecze - bardzo ciężkie: z Grudziądzem - pretendującym do tytułu mistrza Polski, z Gorzowem, gdzie gra Radek Mrkvicka i z Zieloną Górą z Lucjanem Błaszczykiem na czele. Chociaż jak zawsze trzymamy za naszych kciuki i jesteśmy z nimi całym sercem, to z coraz smutniejszymi minami spoglądamy na tabelę wyników. Dzisiaj Alfa jest na 10 miejscu, z sześcioma przegranymi meczami, bez zwycięstwa w secie (0:18). Jeśli przyszła runda będzie wyglądała podobnie, to w następnym sezonie spotkamy się z zespołami w niższej lidze...

IMG_4906IMG_4908IMG_4909IMG_4910IMG_4912IMG_4913IMG_4917IMG_4923IMG_4924IMG_4926IMG_4928IMG_4929IMG_4933IMG_4934IMG_4935IMG_4937IMG_4938IMG_4940IMG_4945IMG_4948IMG_4953IMG_4954IMG_4955IMG_4956IMG_4957IMG_4958IMG_4960

 

Komentarze  

 
#1 RE: Nie jest dobrze. Alfa przegrała szósty mecz z rzęduNaObiadKotlet 2012-11-15 12:04
Nie było kotletów przed meczem więc wiadomo spotkanie mogło się skończyć tylko przegraną...
 
 
#2 Nie jest dobrze?George 2012-11-15 23:32
To określenie w tytule "nie jest dobrze" - jest zbyt delikatnym określeniem sytuacji naszej drużyny.Moim zdaniem sytuacja jest tragiczna lub beznadziejna i tu nie ma co owijać makaronu na uszy. Tak się to teraz porobiło,że sport jest dla ludzi bogatych lub środowisk ,których stać na znaczne nakłady finansowe. Sport kosztuje i dlatego ci co nie sprostają wymaganiom finansowym spadają na same dno.Teraz sport rekreacyjny wymaga sporych nakładów,a wyczynowy to już dla wielu środowisk wielka przepaść. Cieszyć się czy smucić,ale statystyki sportowe to odnotują ,że była taka drużyna z Radzynia Podlaskiego,która jako pierwsza z tego miasta grała w najwyższej grupie rozgrywkowej.Taka satysfakcja widziana przez "maślane oczy".
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.