Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2022 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Mecz Polska - Włochy w Radzyniu!

Mariusz Szczygieł   
piątek, 30 stycznia 2009 08:48

Oficjalny plakat imprezy

 

{xtypo_dropcap}D{/xtypo_dropcap}ecyzją Polskiego Związku Tenisa Stołowego inauguracyjny mecz Europejskiej Ligi Narodów pomiędzy reprezentacją Polski i Włoch odbędzie się 24 lutego w Radzyniu! Oto co na ten temat powiedział nam organizator imprezy- Dariusz Wierzchowski:

Myślę, że większość mieszkańców naszego miasta dowiedziała się już o fakcie, że 16 stycznia 2009r. Polski Związek Tenisa Stołowego podjął decyzję, że mecz Polska – Włochy rozgrywany w ramach Europejskiej Ligi Narodów odbędzie się w Radzyniu Podlaskim. Powiem szczerze, że na początku była to dla mnie niesamowita informacja. Pomimo że poczyniłem wszelkie możliwe kroki

, aby moja oferta wygrała, to nie dowierzałem, kiedy otrzymałem telefonicznie od Prezesa PZTS pozytywną wiadomość. Dotychczas mecze reprezentacji Polski rozgrywane były w Warszawie, Wrocławiu, Brzegu Dolnym, Toruniu czy w Rzeszowie. Tak więc uważam, że jest to olbrzymie wyróżnienie dla naszego miasta i oczywiście wielka reklama. Chciałbym dodać, że Polacy odnosili olbrzymie sukcesy w tej rywalizacji. Za czasów Grubby i Kucharskiego rozgrywki te nazywały się „Superligą” tenisa stołowego, a ostatnim razem tak wysoka ranga międzypaństwowego pojedynku na Lubelszczyźnie miała miejsce około 30 lat temu. Był to pojedynek z Czechami w Lublinie. Obecnie Polacy występują w Challenge Division, a ich przeciwnikami grupowymi są Włosi, Hiszpanie i Belgowie. Zapowiadany mecz to inauguracja tej ligi, co dodatkowo stawia przede mną jako organizatorem dodatkowe wyzwanie.

 

Mając na uwadze niespotykaną na Lubelszczyźnie, a tym bardziej w Radzyniu Podlaskim rangę imprezy sportowej, liczę, że zainteresowanie naszych kibiców i mieszkańców przekroczy pojemność sali. Z tego powodu wprowadziliśmy przedsprzedaż biletów.

A więc 24 lutego o godz. 19.30 w hali sportowej przy ul. Sikorskiego usłyszymy hymn Włoch, a zaraz potem zabrzmi „Mazurek Dąbrowskiego”.

Jakub Kosowski, Daniel Górak, Wang Zeng Yi ( Chińczyk z Polskim paszportem ) i rakieta nr 1 naszej reprezentacji Lucjan Błaszczyk to ich poczynania będziemy oklaskiwać tego wieczoru.

Serdecznie zapraszam na mecz - Dariusz Wierzchowski

 

My również przyłączamy się do zaproszeń - tej imprezy po prostu nie wolno ominąć!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.