Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2024 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

Mecz Polska - Włochy w Radzyniu!

Mariusz Szczygieł   
piątek, 30 stycznia 2009 08:48

Oficjalny plakat imprezy

 

{xtypo_dropcap}D{/xtypo_dropcap}ecyzją Polskiego Związku Tenisa Stołowego inauguracyjny mecz Europejskiej Ligi Narodów pomiędzy reprezentacją Polski i Włoch odbędzie się 24 lutego w Radzyniu! Oto co na ten temat powiedział nam organizator imprezy- Dariusz Wierzchowski:

Myślę, że większość mieszkańców naszego miasta dowiedziała się już o fakcie, że 16 stycznia 2009r. Polski Związek Tenisa Stołowego podjął decyzję, że mecz Polska – Włochy rozgrywany w ramach Europejskiej Ligi Narodów odbędzie się w Radzyniu Podlaskim. Powiem szczerze, że na początku była to dla mnie niesamowita informacja. Pomimo że poczyniłem wszelkie możliwe kroki

, aby moja oferta wygrała, to nie dowierzałem, kiedy otrzymałem telefonicznie od Prezesa PZTS pozytywną wiadomość. Dotychczas mecze reprezentacji Polski rozgrywane były w Warszawie, Wrocławiu, Brzegu Dolnym, Toruniu czy w Rzeszowie. Tak więc uważam, że jest to olbrzymie wyróżnienie dla naszego miasta i oczywiście wielka reklama. Chciałbym dodać, że Polacy odnosili olbrzymie sukcesy w tej rywalizacji. Za czasów Grubby i Kucharskiego rozgrywki te nazywały się „Superligą” tenisa stołowego, a ostatnim razem tak wysoka ranga międzypaństwowego pojedynku na Lubelszczyźnie miała miejsce około 30 lat temu. Był to pojedynek z Czechami w Lublinie. Obecnie Polacy występują w Challenge Division, a ich przeciwnikami grupowymi są Włosi, Hiszpanie i Belgowie. Zapowiadany mecz to inauguracja tej ligi, co dodatkowo stawia przede mną jako organizatorem dodatkowe wyzwanie.

 

Mając na uwadze niespotykaną na Lubelszczyźnie, a tym bardziej w Radzyniu Podlaskim rangę imprezy sportowej, liczę, że zainteresowanie naszych kibiców i mieszkańców przekroczy pojemność sali. Z tego powodu wprowadziliśmy przedsprzedaż biletów.

A więc 24 lutego o godz. 19.30 w hali sportowej przy ul. Sikorskiego usłyszymy hymn Włoch, a zaraz potem zabrzmi „Mazurek Dąbrowskiego”.

Jakub Kosowski, Daniel Górak, Wang Zeng Yi ( Chińczyk z Polskim paszportem ) i rakieta nr 1 naszej reprezentacji Lucjan Błaszczyk to ich poczynania będziemy oklaskiwać tego wieczoru.

Serdecznie zapraszam na mecz - Dariusz Wierzchowski

 

My również przyłączamy się do zaproszeń - tej imprezy po prostu nie wolno ominąć!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Mieszkanie do wynajęcia
środa, 15 maja 2024
noimage
Sukienka
środa, 22 maja 2024
USÅUGI BRUKARSKIE
USŁUGI BRUKARSKIE
sobota, 25 maja 2024