Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

VI Turniej Judo Im. Leszka Piekarskiego

Michał Maliszewski
wtorek, 27 października 2015 07:00

Zawodnicy podczas walki17 i 18 października w Białymstoku, w hali Politechniki Białostockiej odbył się VI Międzynarodowy Turniej Judo im. Leszka Piekarskiego.

W turnieju, w którym wystartowało około 600 zawodników z Białorusi, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii oraz klubów z miast północno - wschodniej Polski wzięli udział także radzyńscy judocy, którzy zdobyli 6 medali. W grupie dzieci i młodzików złoto wywalczyła Daria Hołownia w wadze 33 kg, srebro jej młodsza siostra Anita Hołownia w wadze 36 kg, a brązowy medal zdobyła Zuzia Krupa, piąte miejsca w wadze 40 kg zdobyły Agnieszka Kałuska i Martyna Muniowska.

W niskiej ale bardzo mocno obsadzonej wadze 30 kg startujący po chorobie Franek Gepner był VII wśród młodzików wagi 38 kg, a Jakub Chudek stanął na najniższym stopniu podium. W juniorkach w wadze do 70 kg II miejsce zajęła  Alicja Szewczak, a trzecie Emila Samólnik - obie uległy tylko dobrej zawodniczce z Litwy. W dobrze obsadzonej wadze 60 kg VII miejsce wywalczył Marcin Skarżycki, również siódmy był w wadze 55 kg, Paweł Kowalczyk. W obu tych wagach prym wiedli liczni i dobrzy zawodnicyze wschodu, w tym szczególnie bardzo mocni reprezentanci Białorusi oraz Rosji.

W turnieju bardzo dobrze zaprezentowały się radzyńskie dziewczęta, na szczególną pochwałę zasłużyła zdobywczyni złotego medalu Daria Hołownia, która wygrała wszystkie 4 walki przed czasem - Daria w pokonanym polu pozostawiła przeciwniczki z Litwy, Białorusi i Rosji. Szczególnie cenne zwycięstwo odniosła nad przeciwniczką z Rosji, z którą przegrała w poprzednim turnieju.

Szkoda, że kontuzje i grypa wyeliminowała kilku naszych zawodników, bo i tak niezły dorobek medalowy byłby z pewnością większy. O trudności tego turnieju świadczy fakt, iż wielu zawodników klubów miejscowych nie uczestniczy w nim uznając, że nie są wystarczająco doświadczeni i mocni.