Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Natalia Olszak podwójną Mistrzynią Polski w Taekwon-do!

Michał Maliszewski
sobota, 03 października 2015 07:00

Zawodnicy na podiumW miniony weekend Kłobuck był organizatorem XXVII Mistrzostwa Polski Seniorów Taekwon-do i Mistrzostwa Polski Juniorów w testach siły.

Na najważniejszych zawodach w kategoriach seniorskich w tym roku w Polsce nie zabrakło zawodników Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, którzy możliwość startu w tej prestiżowej imprezie wywalczyli podczas dwóch startów eliminacyjnych w Ciechanowie i Pruszczu Gdańskim.

Natalia Olszak - najbardziej doświadczona stażowo zawodniczka radzyńskiego klubu nie dała szans swoim rywalkom w układach I dan i jednocześnie obroniła tytuł z zeszłego roku zdobywając po raz kolejny Mistrzostwo Polski. Do złotego medalu w układach stopni mistrzowskich dołożyła również złoto w testach siły kobiet, zdobywając tym samym tytuł Podwójnej Mistrzyni Polski! Kolejną zawodniczką która stanęła na podium Mistrzostw Polski była Katarzyna Ciężka, któDyplomra wywalczyła  trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrzyni Polski w walkach do 62 kg, jak również 9 miejsce w testach siły i 5 w technikach specjalnych. Oprócz doświadczonych seniorek w zawodach wzięli również udział radzyńscy juniorzy. Eryk Niewęgłowski, który zdobył brązowy medal w testach siły juniorów a tym samym tytuł II Wicemistrza Polski oraz wywalczył 5 miejsce w walkach seniorów do 70 kg. Ostatnia osobą reprezentującą radzyński klub był Kamil Chud, startujący w walkach do 57 kg, w których zajął również 5 miejsce w wyżej wymienionej konkurencji.

Dzięki tak dobrym wynikom podopiecznych Łukasza Ciężkiego, radzyński klub uplasował się w klasyfikacji generalnej na bardzo wysokim 6 miejscu wśród 36 klubów Polski uczestniczących w zawodach.

Podczas uroczystej gali finałowej nastąpiło nagrodzenie listem gratulacyjnym zawodników Kadry Narodowej, którzy zdobyli medale na ostatnich Mistrzostwach Świata w Włoszech - taki dyplom dostał również zawodnik z Radzynia Eryk Niewęgłowski.

Przed zawodnikami z RSCTKD, Katarzyną Ciężką i Erykiem Niewęgłowskim kolejne zawody i kolejna szansa aby promować radzyński klub jak i miasto podczas Mistrzostw Europy w Taekwon-do, które odbędą się w Szkocji pod koniec października.

Już teraz zachęcamy do trzymania kciuków!

Udział w zawodach oraz cały cykl przygotowawczo-szkoleniowy jest możliwy dzięki nawiązaniu współpracy oraz wsparciu finansowemu przez: Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim, Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim, PUK - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Spółdzielni - Siemena,  Lubelską Unię Sportu, Firmę TOP TEN Sport, Centrum Urody Katarzyny Zielińskiej zapewniającą odnowę biologiczną, Firmę Olimp Laboratories, która zaopatrzyła zawodników w niezbędną suplementację w trakcie sezonu startowego, Firmę Vobos Pawła Olejniczaka, Drukarnię AWA-Druk, Firmę Economic Consultant Wioletty Wysokińskiej, Firmę Radosława Domańskiego Farbex oraz Firmę Jacka Warownego AGRO-TECH.