Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 marca 2024 imieniny: Wiktoryny, Eustachego | Jutro zmiana czasu na letni

Radzynianki NAJLEPSZĄ DRUŻYNĄ MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW!!!

Janusz Wlizło
niedziela, 30 maja 2010 23:00

Reprezentacja Akademii MPS Olsztyn 2010

Podczas drugiego dnia zawodów najwyższej rangi w Olsztynie, nasza drużyna kobieca wywalczyła BRĄZOWY MEDAL w walkach drużynowych, a tym samym (wraz ze złotem w drużynowych układach) zdobyła już po raz drugi prestiżowy tytuł NAJLEPSZEJ DRUŻYNY kobiecej Mistrzostw Polski Seniorów OLSZTYN 2010.

30 maja zapamiętamy długo także z tego powodu, że przez cały dzisiejszy dzień, do ostatnich chwil mistrzostw żyliśmy bardzo realna nadzieja, żeby po raz pierwszy w historii Akademii, stanąć na drugim stopniu podium medalowej klasyfikacji generalnej. DRUGI KLUB W POLSCE to coś niezwykłego w Radzyniu. Gwarantowało nam to złoto Łukasza Ciężkiego w testach siły, który po półrocznej rehabilitacji kolana, pierwszego dnia mistrzostw zdobył srebro w układach i był doskonale przygotowany do rozbić na drugi dzień. Z 11 plastikowych desek, do których przełamania trzeba użyć od 50 do 80 kg siły na każdą, po precyzyjnych i dynamicznych dwóch uderzeniach i trzech kopnięciach przetrwało tylko trzy deski. To doskonały wynik, choć Łukasza stać na 100 procentową skuteczność. Niestety te trzy deski, zdecydowały o wyniku. Znalazł się zawodnik z Łodzi, któremu nie oparła się ani jedna deska i to on zdobył złoto. Tak więc Łukasz Ciężki (potencjalnie Najlepszy Zawodnik MPS) po raz szósty został Wicemistrzem Polski.

Niespodzianką mistrzostw okazał się natomiast początkujący senior Adam Matysiak, który w silnie obsadzonej konkurencji testów siły, zdobył tytuł II-go Wicemistrza Polski Seniorów, ocierając się o srebro! Drużyna męska w składzie: Łukasz Ciężki, Hubert Strzyżak, Adam Matysiak, Tomasz Dąbrowski, Paweł Pawelec i Karol Chacewicz uplasowała się na miejscu 5-8. Łącznie wychowankowie Radzyńskiej Akademii Taekwon-do wywalczyli 10 medali Mistrzostw Polski Seniorów! 2 ZŁOTE medale, 2 SREBRNE i aż 6 brązowych! W klasyfikacji punktowej Akademia okazała się TRZECIM KLUBEM w Polsce!!! plasując się na 5 miejscu w klasyfikacji medalowej najważniejszych zawodów roku - Mistrzostw Polski Seniorów.

Ten historyczny wynik dedykujemy wszystkim, którzy od lat trzymają za nas kciuki, kibicują nam i wspomagają sercem, życzliwością i działaniem. DZIĘKUJEMY! :) Dziękuję również moim zawodnikom, którzy pomimo tego, ze wyjechali z Radzynia na studia, zostali w swoim rodzinnym mieście sercem i nadal chcą trenować i startować w zawodach, cały czas reprezentując Radzyńską Akademię Taekwon-Do. Wspólnie dokonaliśmy rzeczy niecodziennych i w większości niemożliwych do powtórzenia. Dobra robota! :) Do zobaczenia do następnych wyzwań za horyzontem :)

P.S. Będę miał teraz więcej czasu dla mojej Rodziny, która cierpliwie czekała przez wszystkie moje treningi, zawody i mistrzostwa... Czas na trochę normalnego życia :)