Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 lutego 2023 imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Michał Łobacz Mistrzem Polski, Karolina Świć i Aleksandra Kopiś II Wicemistrzyniami Polski!

Michał Maliszewski   
czwartek, 24 maja 2018 06:00

Zawodnicy na podiumW Nowej Rudzie 18 - 20 maja.2018r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-do ITF.

Na Dolny Śląsk zjechało 288 zawodniczek i zawodników z 54 klubów, wyłonionych w drodze eliminacji w poszczególnych makroregionach. Radzyński klub reprezentowała dwunastoosobowa drużyna, której większość składu opierała się na debiutantach podczas tak poważnych zawodów. Podopieczni Łukasza Ciężkiego po raz kolejny pokazali bardzo dobre przygotowanie i wyszkolenie w końcówce sezonu startowego zdobywając, aż 4 medale Mistrzostw Polski!

Na najwyższym stopniu podium, broniąc zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski w układach stopni mistrzowskich stanął Michał Łobacz, do dorobku medalowego dorzucił jeszcze brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Polski w walkach do 52 kg. Kolejną osobą u której na szyi zawisł medal Mistrzostw Polski jest Karolina Świć, wywalczyła ona brązowy medal w walkach do 50 kg a tym samym tytuł II Wicemistrzyni Polski oraz Aleksandra Kopiś, która również wywalczyła brązowy medal w walkach do 42 kg, jak również tytuł II Wicemistrzyni Polski. Ponadto na wysoko punktowanych miejscach, często ocierając się o strefę medalową swoje starty zakończyli debiutanci podczas zawodów rangi mistrzowskiej: Karolina Ludian, Natalia Obroślak, Michał Andryszczyk, Miłosz Wrotniak, Filip Kuszpa, Bartłomiej Niebrzegowski, Bartłomiej Rączka, Maciej Świć i Jolanta Szczepaniuk.

Dzięki tak dobrym wynikom Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do uplasowało się na V miejscu w klasyfikacji punktowej wśród 54 startujących klubów. Zawodnicy z RSCT zgromadzili juz w tegorocznych startach 135 punktów zaliczanych do ogólnopolskiego systemu sportu dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach, którego rokrocznie prowadzone są rankingi gmin, powiatów, województw i klubów. Już w najbliższy weekend zawodników RSC Taekwon-do czeka kolejny start tym razem w XXXI Mistrzostwach Polski Seniorów w Kłobucku w którym prawo startu zagwarantowało sobie pięcioro wojowników z Radzynia.

Możliwość przygotowania się do zawodów jak i  udział w nich był realny dzięki wsparciu i pomocy finansowej ze strony:

- Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaski,

- Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim,

- Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim,

- Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK,

- Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych,

- Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej,

- Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim,

- Firmy Pana Pawła Olejniczaka VOBOS,

- Firmy Olimp Sport Nutrition.

180523-ciezki-1180523-ciezki-2180523-ciezki-3180523-ciezki-4180523-ciezki-5180523-ciezki-6180523-ciezki-7180523-ciezki-8

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.