Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 stycznia 2023 imieniny: Martyna, Maciej, Marcin
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Martyna Zielnik Mistrzyni Polski, Patrycja Chud podwójna Wicemistrzyni Polski, Damian Ładny II Wicemistrz Polski!

Michał Maliszewski   
wtorek, 15 maja 2018 06:00

Skład z Radzynia Podlaskiego11-12 maja ponad 140 juniorów z 44 klubów zameldowało się w Kłobucku aby rywalizować o medale XXVII Mistrzostw Polski Juniorów Taekwon-do ITF.

Radzyński klubu był reprezentowany przez pięcioro wychowanków Łukasza Ciężkiego, którzy prawo startu zapewnili sobie dzięki uzyskanym kwalifikacjom podczas dwóch międzywojewódzkich turniejów eliminacyjnych. W rywalizacji z najlepszymi w danej kategorii wiekowej w kraju, radzyńscy wojownicy zdobyli, aż cztery medale Mistrzostw Polski!

Na najwyższym stopniu podium stanęła obecna reprezentantka Polski Martyna Zielnik zdobywając złoto w walkach do 55 kg, a tym samym tytuł Mistrzyni Polski. Kolejną osobą która wywalczyła medale dla Radzynia, była również aktualna reprezentantka Polski Patrycja Chud, na jej szyi zawisły dwa srebrne medale wywalczone w walkach do 55 kg oraz w testach siły, tym samym zdobyła  podwójne Wicemistrzostwo Polski. Ostatnią osobą, która stanęła na podium podczas tych zawodów był Damian Ładny, brązowy medalista w konkurencji układów stopni uczniowskich - II Wicemistrz Polski. Oprócz wyżej wymienionych zawodników w zawodach wzięli udział Martyna Ciarkowska i Piotr Mazur. W klasyfikacji medalowej radzyński klub uplasował się na wysokiej 7 pozycji.

Możliwość przygotowania się do zawodów jak i sam udział w nich nie byłby realny bez wsparcia i pomocy finansowej ze strony:

- Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaski,

- Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim,

- Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim,

- Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK,

- Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych,

- Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej,

- Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim,

- Firmy Pana Pawła Olejniczaka VOBOS,

- Firmy Olimp Sport Nutrition.

180514-ciezki-1180514-ciezki-2180514-ciezki-3180514-ciezki-4

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.