Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 kwietnia 2024 imieniny: Julii, Bernadetty

Martyna Zielnik Mistrzyni Polski, Patrycja Chud podwójna Wicemistrzyni Polski, Damian Ładny II Wicemistrz Polski!

Michał Maliszewski
wtorek, 15 maja 2018 07:00

Skład z Radzynia Podlaskiego11-12 maja ponad 140 juniorów z 44 klubów zameldowało się w Kłobucku aby rywalizować o medale XXVII Mistrzostw Polski Juniorów Taekwon-do ITF.

Radzyński klubu był reprezentowany przez pięcioro wychowanków Łukasza Ciężkiego, którzy prawo startu zapewnili sobie dzięki uzyskanym kwalifikacjom podczas dwóch międzywojewódzkich turniejów eliminacyjnych. W rywalizacji z najlepszymi w danej kategorii wiekowej w kraju, radzyńscy wojownicy zdobyli, aż cztery medale Mistrzostw Polski!

Na najwyższym stopniu podium stanęła obecna reprezentantka Polski Martyna Zielnik zdobywając złoto w walkach do 55 kg, a tym samym tytuł Mistrzyni Polski. Kolejną osobą która wywalczyła medale dla Radzynia, była również aktualna reprezentantka Polski Patrycja Chud, na jej szyi zawisły dwa srebrne medale wywalczone w walkach do 55 kg oraz w testach siły, tym samym zdobyła  podwójne Wicemistrzostwo Polski. Ostatnią osobą, która stanęła na podium podczas tych zawodów był Damian Ładny, brązowy medalista w konkurencji układów stopni uczniowskich - II Wicemistrz Polski. Oprócz wyżej wymienionych zawodników w zawodach wzięli udział Martyna Ciarkowska i Piotr Mazur. W klasyfikacji medalowej radzyński klub uplasował się na wysokiej 7 pozycji.

Możliwość przygotowania się do zawodów jak i sam udział w nich nie byłby realny bez wsparcia i pomocy finansowej ze strony: