Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 kwietnia 2024 imieniny: Agnieszki, Czesława
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Kolejne medale dla Radzynia!

Michał Maliszewski
piątek, 30 marca 2018 07:00

Zawodnicy z pucharami23-25.03 br. Głubczyce stały się miejscem rozgrywania kolejnej rundy eliminacji do Mistrzostw Polski Seniorów jak i kolejnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Taekwon-do, które odbędą się w drugiej połowie kwietnia w słoweńskim Mariborze.

W Grand Prix Polski wzięło udział blisko 300 zawodników w tym również, dziewięcioro podopiecznych Łukasza Ciężkiego. Zawodnicy szkoleni w Radzyńskim Sportowym Centrum Taekwon-do wywalczyli 6 medali! Kamil Chud po bardzo wyrównanym pojedynku finałowym ostatecznie musiał uznać wyższość zawodnika z Kłobucka zdobywając srebrny medal w kategorii do 57 kg.

Kolejnym medalistą w kategorii seniora by Damian Ładny, który zdobył brązowy medal w układach stopni uczniowskich. Dorobek medalowy wśród seniorów powiększyła Martyna Zielnik zdobywając brązowy medal w walkach do 56 kg seniorek. Jedna w najbardziej utytułowanych zawodniczek radzyńskiego klubu Katarzyna Ciężka po doznaniu kontuzji w walce półfinałowej musiała zrezygnować z rywalizacji w dalszej części turnieju.

Medale w konkurencjach juniorskich zawisły na szyjach:  Patrycji Chud, która zdobyła dwa brązowe krążki w walkach do 55 kilogramów oraz w układach stopni mistrzowskich i Karolina Świć, która wywalczyła brązowy medal w walkach do 50 kg. Oprócz wyżej wymienionych zawodników bardzo dobrze spisali się pozostali uczestnicy zawodów Aleksandra Kopiś, Michał Łobacz , Maryna Ciarkowska. Już niebawem dowiemy się kto z radzyńskich wojowników dostanie szanse na reprezentowanie Polski na zbliżających się Mistrzostwach Europy w Słowenii.

Tak dobre wyniki i możliwość przygotowania się do zawodów jak i sam udział w nich nie byłby realny bez wsparcia i pomocy finansowej ze strony: