Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

I LO w Radzyniu Podlaskim odznaczone przez Ministra Sportu i Turystyki

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 19 maja 2011 00:00

Odznaczenie dla I LO w Radzyniu PodlaskimJuż od dawna wiadomo, że I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim turystyką stoi.

Potwierdzenie tego faktu miało miejsce 13 maja 2011 r., kiedy to Minister Sportu i Turystyki, na wniosek Zarządu Głównego PTTK w Warszawie odznaczył placówkę Honorową Odznaką „Za Zasługi dla Turystyki". Okazją do wręczenia medalu była ceremonia podsumowania XVIII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę".

Szkoła może pochwalić się ponad 60-letnią tradycją turystyczno-krajoznawczą. W latach 50-tych i 60-tych, do początku lat 70-tych na terenie I LO w Radzyniu Podlaskim działał Szczep Harcerski „Węzeł", nad którym opiekę sprawował ś.p. druh Mieczysław Stagrowski, wieloletni nauczyciel języka łacińskiego, autor pierwszego turystycznego informatora o Radzyniu Podlaskim. Następcą „Węzła" jest Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim, które zostało założone 17 września 1975 r.

Opiekę nad kołem sprawowali kolejno Rudolf Probst (w latach 1975-1983), Tadeusz Pietras (w latach 1983-2004) oraz Robert Mazurek (od 2004 r.). Koło do dzisiaj kontynuuje bogatą tradycję ruchu krajoznawczego w szkole.

Wręczenia odznaczenia dokonali Andrzej Wasilewski, reprezentujący na uroczystości Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Andrzej Gordon, sekretarz Zarządu Głównego PTTK w Warszawie. Delegację szkoły odbierającą medal tworzyli dyrektorzy Ewa Grodzka i Tadeusz Pietras, opiekun SKKT działającego w szkole Robert Mazurek oraz Marcin Blicharz jako przedstawiciel młodzieży.

 

Odznaczenie dla I LO w Radzyniu PodlaskimOdznaczenie dla I LO w Radzyniu Podlaskim

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Przewód siłowy
wtorek, 09 kwietnia 2024
noimage
Glazurnik
niedziela, 07 kwietnia 2024
noimage
Kabel
czwartek, 11 kwietnia 2024