Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Czołowe miejsca radzyńskich turystów w wojewódzkim turnieju

Robert Mazurek   
czwartek, 20 maja 2010 10:29

Na trasie turystycznego marszu na orientacjęW dniach 7-8 maja br. w Biłgoraju odbył się finał wojewódzki XXXVIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno–Krajoznawczego. Uczestnikami turnieju były 3-osobowe drużyny wyłonione w eliminacjach oddziałowych.

Radzyński Oddział PTTK podczas turnieju reprezentowały zwycięskie drużyny w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W gronie tym znaleźli się uczniowie Szkół Podstawowych w Radzyniu Podlaskim (opiekun Monika Szostak) i Woli Chomejowej (opiekun Hanna Gołoś), Gimnazjów w Sosnówce (opiekun Sabina Sakowicz), Białej (opiekun Andrzej Prokopiuk), Radzyniu Podlaskim (opiekun Dorota Staroń) i Woli Osowińskiej (opiekun Hanna Gołoś), a także Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim (opiekun Ewa Czerwińska) i SKKT PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim (opiekun Robert Mazurek).

Uczestnicy turnieju musieli zmierzyć się z wieloma konkurencjami, które wymagały zarówno wiedzy teoretycznej jak i umiejętności praktycznych. Przeprowadzono test wiedzy krajoznawczej, turystycznej i topograficznej, konkurs ze znajomości przepisów ruchu drogowego, rozpoznawania roślin i zwierząt, kolarski tor sprawnościowy, praktyczną umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, ocenę odległości w terenie, rozpoznawanie zabytków województwa lubelskiego i Polski, a także turystyczny marsz na orientację. Dodatkowo każda drużyna musiała przygotować specjalną kartę do kroniki, na której prezentowała swoją szkołę oraz środowisko turystyczne.

Organizatorzy przygotowali również wiele dodatkowych atrakcji. W drugim dniu turnieju młodzież uczestniczyła w wycieczce, podczas której odwiedziła Zagrodę Sitarską w Biłgoraju.

W klasyfikacji generalnej turnieju większość radzyńskich drużyn uplasowała się w pierwszej dziesiątce. Jest to niewątpliwie sukces radzyńskiego Oddziału PTTK, który w dużej mierze zawdzięczamy ogromnemu zaangażowaniu Nauczycieli Kraju Ojczystego. Gratulujemy!

Uczestnicy turnieju podczas zwiedzania Zagrody Sitarskiej w BiłgorajuRowerowy tor przeszkód wymagał od uczestników dobrego przygotowaniaStartująca w turnieju reprezentacja radzyńskiego I LO

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.