Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

XXXVIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy

Robert Mazurek   
niedziela, 25 kwietnia 2010 23:58

Podczas rowerowego toru przeszkódTurniej składał się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej, przeprowadzonych kolejno 31 marca i 19 kwietnia br. Organizatorem przedsięwzięcia był Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Radzyniu Podlaskim. Sędzią głównym zawodów i autorem większości zadań był Bogdan Fijałek.

 

Na starcie części teoretycznej stawiło się 14 drużyn podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Przeprowadzono cztery konkurencje - konkurs krajoznawczy, obejmujący wiedzę z województw lubelskiego i świętokrzyskiego (gospodarz finału centralnego) oraz ogólną z Polski, konkurs turystyczno-topograficzny, sprawdzian z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz konkurencję pod nazwą „karta do kroniki”. Do części praktycznej turnieju awansowały tylko najlepsze drużyny.

Drugi etap eliminacji obejmował sprawdzian z zakresu ruchu drogowego (test pisemny i jazda sprawnościowa), turystyczne ABC (przejście po przyrządzie równoważnym, rzut do celu oraz trzy konkurencje pisemne - rozpoznawanie tropów zwierząt, zabawa orientacyjna oraz znajomość polskich parków narodowych), a także turystyczny marsz na orientację.

Wśród szkół podstawowych zwyciężył zespół reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2 w Radzyniu Podlaskim (opiekun Monika Szostak). W najsilniej obsadzonej kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęła drużyna radzyńskiego Gimnazjum nr 2 (opiekun Dorota Staroń), natomiast w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył ZSP w Radzyniu Podlaskim (opiekun Ewa Czerwińska).

Jedną z konkurencji rozegranych w ramach turnieju był turystyczny marsz na orientacjęPo zakończeniu zmagań było ognisko i pieczone kiełbaskiPierwsze miejsce w kategorii gimnazjów zajęła drużyna radzyńskiego Gimnazjum nr 2 (Katarzyna Staroń, Aleksandra Delążek i Łukasz Śpiewak) 

 

W kategorii najmłodszej zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim (Bartłomiej Szewczyk, Jakub Kożuchowski, Mateusz Mróz)Wśród szkół ponadgimnazjalnych wygrali uczniowie ZSP w Radzyniu Podlaskim (Emilia Rybak, Paweł Grochowski, Daniel Pawelec) 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam opony Neolin
niedziela, 07 kwietnia 2024
noimage
rozne
środa, 10 kwietnia 2024