Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 maja 2022 imieniny: Aleksandry, Eryka
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Jutro derby z Białą Podlaską

Krzysztof Grochowski   
sobota, 18 marca 2017 17:19

olrleta logoW niedzielę radzyńskie Orlęta rozegrają derby północnej Lubelszczyzny z Podlasiem Biała Podlaska.

Po dwóch przegranych wiosnę spotkaniach ligowych z Garbarnią Kraków i Wierną Małogoszcz drużyna Orląt znalazła się pod ścianą.
By myśleć o wyskoczeniu ze strefy spadkowej, ten mecz trzeba po prostu wygrać, zwłaszcza w perspektywie następnego weekendu.
Na wyjeździe z walczącą o awans Stalą Rzeszów zdobyć punkty będzie niezwykle trudno.

Podlasie znajduje się w nieco lepszej sytuacji od radzynian, zgromadziło 20 punktów i zajmuje 12 miejsce w tabeli. Bialczanie trenowani przez Miłosza Storto do perfekcji opanowali grę z kontrataku.

Wygrali aż pięć spotkań wyjazdowych. U siebie tylko trzy remisy i sześć porażek. W pierwszej kolejce wiosennej pauzowali, a w poprzednią sobotę u siebie przegrali z Unią Tarnów 1:2. Jesienią w Białej Podlaskiej był remis 0:0, głównie dzięki Adamowi Wasilukowi, który stanowił zaporę nie do przebycia dla radzyńskich napastników. Bramkarza, który grał także wcześniej i w radzyńskiej drużynie, w Podlasiu już jednak nie ma. Razem z kolegą z obrony Rafałem Kursą wybrał oferty gry na wiosnę w Stali Rzeszów. W niedzielę w zespole bialskim nie zagra też pauzujący za czerwona kartkę Ukrainiec Serhij Krykun. Powinni natomiast zagrać zawodnicy, którzy grali także wcześniej w Orlętach Mateusz Łakomy, Przemysław Grajek i Paweł Komar.

W radzyńskim zespole wszyscy zgłoszeni do rozgrywek zawodnicy są zdrowi. Nie mogą jednak wystąpić Mateusz Konaszewski za czerwoną i Rafał Borysiuk za czwartą żółtą kartkę. Nadzieję na pozytywny wynik daje powrót na środek obrony Adriana Zarzeckiego i Krystiana Stolarczyka.

Derbowe mecze zawsze wyzwalają dodatkowe emocje u zawodników i kibiców obydwu zespołów.

Mecz będzie także dużym wyzwaniem organizacyjnym. Ma przyjechać 150 kibiców z Białej Podlaskiej wzmocnionych przez kolegów z Siedlec i nawet z Warszawy. Radzyńscy fani liczą na posiłki z Międzyrzeca i Parczewa.

Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion w niedzielę 19 marca o godzinie 14:00.

Dla tych, co nie będą mogli oglądać meczu na żywo będzie relacja live na www.orleta-spomlek.pl.
 

 

Komentarze  

 
#1 liveP.K. 2017-03-19 00:38
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.