Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 czerwca 2022 imieniny: Maryli, Władysława
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Orlęta zmierzą się z KSZO. Będzie co oglądać...

Krzysztof Grochowski   
sobota, 10 września 2016 12:32

Orlęta zmierzą się z KSZOW ósmej kolejce trzecioligowych rozgrywek piłkarskich zespół radzyńskich Orląt podejmie na własnym stadionie jednego z pretendentów do awansu, drużynę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

To niewątpliwie najsilniejsza drużyna z województwa świętokrzyskiego na tym szczeblu rozgrywek. Klub z Ostrowca ma w swojej historii występy nawet w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po spadku z pierwszej ligi po sezonie 2002/2003 przez kilka lat przeżywał burzliwe dzieje. Dwukrotnie wycofywany z rozgrywek, w 2011 roku zaczynał nawet od klasy okręgowej. Obecnie jednak klub ze stadionem na osiem tysięcy i kadrą mogą robić wrażenie na trzecioligowym poziomie.

Z piłkarzy kibicom najbardziej znany powinien być 36-letni obrońca Dariusz Pietrasiak, mający za sobą 262 występów i 10 goli w ekstraklasie (KSZO, Bełchatów, Polonia W-wa, mistrz Polski ze Śląskiem Wrocław). W kadrze jest też Łukasz Jamróz (14 występów i 2 gole w Koronie Kielce), 22-letni Michał Grunt próbujący już wcześniej swoich sił w rezerwach portugalskiej Bragi, oraz jeszcze kilku innych zawodników mających występy w wyższych ligach.

Jako ciekawostkę można podać jeszcze fakt, że osobą łączącą oba kluby niedzielnej rywalizacji jest Rafał Wójcik. Jako piłkarz grał w KSZO i tu zaczynał swoją trenerską karierę, trenując rezerwy KSZO. Od stycznia 2010, przez półtora roku udanie trenował radzyńskie Orlęta. Po powrocie do Ostrowca Św. został trenerem pierwszego zespołu. Obecnie Rafał jest trenerem drugoligowej Stali Stalowa Wola, ale na stałe mieszka w Ostrowcu, a obecny szkoleniowiec KSZO Tadeusz Krawiec jest praktycznie jego sąsiadem i bardzo dobrym kumplem.

Po siedmiu kolejkach KSZO ma 13 zdobytych punktów, tyle samo co lider, a Orlęta 8. Czyli przed naszymi zawodnikami zadanie niewątpliwie z gatunku trudnych, acz nie niemożliwych. Ostatnio Orlętom zwykle dobrze się grało z wyżej notowanymi rywalami. Nastroje w drużynie bojowe, nikt nie pauzuje za kartki. Niestety trener Panek nie będzie mógł jeszcze wystawić trzech kontuzjowanych piłkarzy grających zwykle po prawej stronie boiska (Wrzesiński, Melnyczuk i Zuber).

Zapraszamy na stadion Orląt-Spomlek, niedziela godzina 16.

Gorący doping na pewno się przyda, tym bardziej że następny występ na własnym stadionie Orląt kibice będą mogli zobaczyć dopiero aż za pięć tygodni. Zgodnie z terminarzem miał być wyjazd do Karpat Krosno, potem mecz z Wisłą II Kraków u siebie, a następnie wyjazdy do Tarnowa i Jarosławia. Ale Wisła wycofała drużynę rezerw z rozgrywek.

 

Komentarze  

 
#1 Rondo SPOMLEK ORLETA - czynneMar Pol 2016-09-10 18:37
Uwaga kibice na Ronda ,,w budowie''
 
 
#2 Znowu chlewgustaw75 2016-09-11 14:54
I.w.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.