Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 stycznia 2023 imieniny: Angela, Jan, Przybysław
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Derby okręgowe - Orlęta Radzyń – Podlasie Biała Podlaska

Adam Kułak   
czwartek, 05 maja 2022 10:00

Przed derbamiNajbliższa sobota przyprawi kibiców biało zielonych o podwyższony rytm serca. W derbach Okręgu bialskopodlaskiego radzyński zespół będzie gościł drużynę prowadzoną przez byłego zawodnika i trenera Orląt Rafała Borysiuka.

Podlasie w dotychczas rozegranych 27 kolejkach ligowych zgromadziło 30 punktów i zajmuje dwunaste miejsce. Wiosną bialskopodlascy piłkarze zdobyli dziewięć punktów. Ostatni wygrany mecz miał miejsce 26.03 2022 r. kiedy bramka Macieja Wojczuka dała trzy punkty ze Stalą Stalowa Wola. Zespół z Białej Podlaskiej w przerwie zimowej nie poczynił dużych wzmocnień. Zakontraktowano bramkarza z Bruk Bet Termalica Nieciecza Krystiana Bartoszka, pomocnika Borysa Piotrowskiego z Wisły Puławy, obrońcę Pawła Szatałę z Huczwy Tyszowce oraz azerskiego pomocnika Nazima Bagirowa. Z Międzyrzeca wrócił napastnik Mariusz Chmielewski, z Piszczaca obrońca Aleksander Olszewski. W zespole bialskopodlaskim występuje kilku obiecujących juniorów. Mamy w Podlasiu „swoich” wychowanków Arkadiusza Kota i Bartosza Idzikowskiego.

Prawdopodobnie zabraknie ich w kadrze meczowej z powodu kontuzji. Najskuteczniejszym snajperem Podlasia jest Maciej Wojczuk, który strzelił sześć bramek, jednego gola mniej zdobył były zawodnik m.in. Górnika Łęczna i Wisły Puławy - Marcin Migiel. Piłkarze Podlasia w ostatnim ligowym meczu na swoim boisku ulegli Cracovii II bardzo wyraźnie 0: 6. Zespół Podlasia nie należy do ligowych potentatów, po awansie z 4 ligi w rozgrywkach 2015/16, każdy sezon jest lawirowaniem w okolicach strefy spadkowej.

Biało zieloni grają „w kratkę”. Po przeciętnym spotkaniu ze Stalową Wolą w Sandomierzu wygrali z miejscową Wisłą. Na tak różne wyniki złożyło się kilka przyczyn m.in. duża rotacja składem oraz brak rutyniarza na środku pomocy. Kontuzję wyleczył Michał Kobiałka i po dojściu do pełnej dyspozycji powinien pełnić funkcję reżysera gry. Porównując kadry obydwu zespołów, nieco więcej atutów posiada trener Mikołaj Raczyński. Podlasie nieźle operuje piłką, jednak snajperów ma przeciętnych. Świadczy o tym tylko 28 zdobytych goli. Spodziewam się bardzo dobrego meczu. Zawody derbowe mają swoje smaczki i zawsze wyzwalają dodatkową adrenalinę u zawodników i kibiców. Jesienią w Białej Podlaskiej był wynik remisowy 0: 0.

Zapraszamy sympatyków futbolu na Warszawską 77 w sobotę 7 maja, początek meczu godzina 17.oo.

 

Komentarze  

 
#1 Orletastadionowy 2022-05-05 11:56
Władzo miejska,Radni miejscy!

Najwyższy czas na modernizacje stadionu miejskiego w Radzyniu. Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.