Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

Derby okręgowe - Orlęta Radzyń – Podlasie Biała Podlaska

Adam Kułak   
czwartek, 05 maja 2022 11:00

Przed derbamiNajbliższa sobota przyprawi kibiców biało zielonych o podwyższony rytm serca. W derbach Okręgu bialskopodlaskiego radzyński zespół będzie gościł drużynę prowadzoną przez byłego zawodnika i trenera Orląt Rafała Borysiuka.

Podlasie w dotychczas rozegranych 27 kolejkach ligowych zgromadziło 30 punktów i zajmuje dwunaste miejsce. Wiosną bialskopodlascy piłkarze zdobyli dziewięć punktów. Ostatni wygrany mecz miał miejsce 26.03 2022 r. kiedy bramka Macieja Wojczuka dała trzy punkty ze Stalą Stalowa Wola. Zespół z Białej Podlaskiej w przerwie zimowej nie poczynił dużych wzmocnień. Zakontraktowano bramkarza z Bruk Bet Termalica Nieciecza Krystiana Bartoszka, pomocnika Borysa Piotrowskiego z Wisły Puławy, obrońcę Pawła Szatałę z Huczwy Tyszowce oraz azerskiego pomocnika Nazima Bagirowa. Z Międzyrzeca wrócił napastnik Mariusz Chmielewski, z Piszczaca obrońca Aleksander Olszewski. W zespole bialskopodlaskim występuje kilku obiecujących juniorów. Mamy w Podlasiu „swoich” wychowanków Arkadiusza Kota i Bartosza Idzikowskiego.

Prawdopodobnie zabraknie ich w kadrze meczowej z powodu kontuzji. Najskuteczniejszym snajperem Podlasia jest Maciej Wojczuk, który strzelił sześć bramek, jednego gola mniej zdobył były zawodnik m.in. Górnika Łęczna i Wisły Puławy - Marcin Migiel. Piłkarze Podlasia w ostatnim ligowym meczu na swoim boisku ulegli Cracovii II bardzo wyraźnie 0: 6. Zespół Podlasia nie należy do ligowych potentatów, po awansie z 4 ligi w rozgrywkach 2015/16, każdy sezon jest lawirowaniem w okolicach strefy spadkowej.

Biało zieloni grają „w kratkę”. Po przeciętnym spotkaniu ze Stalową Wolą w Sandomierzu wygrali z miejscową Wisłą. Na tak różne wyniki złożyło się kilka przyczyn m.in. duża rotacja składem oraz brak rutyniarza na środku pomocy. Kontuzję wyleczył Michał Kobiałka i po dojściu do pełnej dyspozycji powinien pełnić funkcję reżysera gry. Porównując kadry obydwu zespołów, nieco więcej atutów posiada trener Mikołaj Raczyński. Podlasie nieźle operuje piłką, jednak snajperów ma przeciętnych. Świadczy o tym tylko 28 zdobytych goli. Spodziewam się bardzo dobrego meczu. Zawody derbowe mają swoje smaczki i zawsze wyzwalają dodatkową adrenalinę u zawodników i kibiców. Jesienią w Białej Podlaskiej był wynik remisowy 0: 0.

Zapraszamy sympatyków futbolu na Warszawską 77 w sobotę 7 maja, początek meczu godzina 17.oo.

 

Komentarze  

 
#1 Orletastadionowy 2022-05-05 12:56
Władzo miejska,Radni miejscy!

Najwyższy czas na modernizacje stadionu miejskiego w Radzyniu. Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam pszenżyto
czwartek, 11 kwietnia 2024
SKÅAD STALI WYROBY HUTNICZE
SKŁAD STALI WYROBY HUTNICZE
czwartek, 11 kwietnia 2024
noimage
Przewód siłowy
wtorek, 09 kwietnia 2024