Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 kwietnia 2024 imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Zagramy z Wólczanką, ale 13 kwietnia

Adam Kułak
piątek, 01 kwietnia 2022 07:00

Przed meczem z WólkąKolejnym rywalem radzyńskich Orląt w trzecioligowej batalii będzie drużyna okupująca ostatnią lokatę w tabeli Wólczanka Wólka Pełkińska.

Zespół gości po nieudanej rundzie jesiennej wymienił większość kadry. Odeszło ośmiu zawodników a pozyskano dziesięciu graczy. Pozostało tylko kilku zawodników; m.in. ikona klubu Krzysztof Pietluch i kreujący grę pomocnik Mateusz Podstolak. Trochę czasu po takim przemeblowaniu będzie potrzebował trener Ryszard Kuźma na poskładanie przyzwoicie grającego zespołu. Drużyna Wólczanki w dotychczasowych spotkaniach ugrała zaledwie dziesięć punktów, zajmuje ostatnie miejsce i jest jednym z kandydatów do spadku. Wiosną piłkarze z Wólki Pełkińskiej po bramce przybysza z Cosmosu Nowotaniec Jonathana Diumasumbu zdobyli jeden punkt remisując u siebie w poprzedniej kolejce 1: 1 z Cracovią II. Poprzednie dwa mecze były przegrane z Chełmianką u siebie 0: 3 oraz w Łagowie 4: 1.

Kadra Orląt w obecnej rundzie wygląda bardzo przyzwoicie. W miarę upływu czasu podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego powinni wchodzić na wyższe obroty. Biało zieloni zdobyli w trzech meczach cztery punkty a przy lepszej koncentracji w pierwszych minutach na boisku KSZO Ostrowiec mogło być lepiej. Nie ma co narzekać tylko wykorzystać sobotnią okazję do poprawy bilansu punktowego z czerwoną latarnią tabeli. Jesienią na boisku Wólczanki po bramkach Mateusza Chyły w 32 minucie, Karola Rycaja w 75 minucie i Janka Bożyma w 79 minucie Orlęta odniosły przekonujące zwycięstwo. Prosimy o powtórkę.

Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na ulicę Warszawską 77 13 kwietnia. Z powodu warunków atmosferycznych mecz został przeniesiony z soboty 2 kwietnia na środę 13 kwienia godzina 16.30.