Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 marca 2024 imieniny: Wiktoryny, Eustachego | Jutro zmiana czasu na letni

Z Czarnymi remis

Adam Kułak
poniedziałek, 21 marca 2022 06:49

Mecz trwaWynikiem 2:2 zakończyło się sobotnie spotkanie Orląt w dwudziestej kolejce rozgrywek trzeciej ligi.

Biało-zieloni na swoim boisku nie potrafili wygrać z niżej notowanym rywalem. Mecz rozpoczął się od wzajemnego badania. Pierwszą okazję na otwarcie wyniku po siedmiu minutach gry miał Piotrek Ćwik. Strzał głową w kierunku bramki zablokował obrońca Czarnych. Podobnie było w 21 minucie, tym razem Ćwik strzelił nad poprzeczką. Od 22 minuty zaznaczyła się przewaga gości. Strzał z szesnastki Adriana Gębalskiego z trudem obronił Robert Nowacki. W 25 minucie po wrzutce z wolnego bramkarz Orląt wprawdzie sparował piłkę jednak musiał skapitulować po dobitce głową Mateusza Załuckiego. Gospodarze próbowali zmienić niekorzystny rezultat, mieli dwa rzuty rożne ale z żadnego nie zdobyli bramki. W ostatnie minucie pierwszej połowy tylko wspaniała interwencja Nowackiego sprawiła, że goście nie strzelili gola „do szatni”.

Drugą połowę Orlęta rozpoczęły z dwoma zmianami. Przez dziesięć minut przeważali goście. Później do głosu doszli zawodnicy gospodarzy . Okazje bramkowe mieli Patryk Szymala z rzutu wolnego i Karol Rycaj po ładnym ataku, oba strzały przeszły wysoko nad poprzeczką bramki Połańca. W 62 minucie w polu karnym był faulowany Przemysław Zdybowicz. Patryk Szymala silnym strzałem z rzutu karnego zdobył wyrównującego gola. Minutę później Mateusz Ozimek podał do Sebastiana Kaczyńskiego, który nie dał żadnych szans bramkarzowi Czarnych. Dwie minuty później Nowacki wybronił w sytuacji sam na sam. Pod koniec meczu do głosu doszli goście. W 85 minucie Adrian Gębalski z rzutu karnego wyrównał wynik. Dwie minuty później biało zieloni mogli strzelić kolejnego gola ale Zdybowicz z bliska strzelił zbyt lekko i bramkarz złapał piłkę. Zawodnicy przyjezdni nie osiedli na laurach, chcieli zgarnąć pełną pulę, mieli dwie dobre okazje bramkowe jednak nie potrafili tego wykorzystać. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym.

Orlęta Radzyń 2:2 (0:1) Czarni Połaniec

Bramki: 62' Patryk Szymala (karny), 63' Sebastian Kaczyński, 25' Mateusz Załucki, 85' Adrian Gębalski (karny)

220321-czarni-01220321-czarni-02220321-czarni-03220321-czarni-04220321-czarni-05220321-czarni-06220321-czarni-07220321-czarni-08220321-czarni-09220321-czarni-10220321-czarni-11220321-czarni-12220321-czarni-13220321-czarni-14220321-czarni-15220321-czarni-16220321-czarni-17220321-czarni-18220321-czarni-19220321-czarni-20220321-czarni-21220321-czarni-22220321-czarni-23220321-czarni-24220321-czarni-25220321-czarni-26220321-czarni-27220321-czarni-28